ELNIUKO IŠPAŽINTIS

Kauno valstybinio lėlių teatro ir Tbilisio valstybinio lėlių teatro (Sakartvelas) spektaklis
(apie pirmojo pažinimo džiaugsmą ir karčią našlaičio dalią), nuo 5 m.

Autorius  Važa Pšavela (Sakartvelas)
Režisierius Nikoloz Sabašvili (Sakartvelas)
Dailininkė Barbara Asmalazašvili (Sakartvelas)

Vaidina: Saulius Bagaliūnas / Andrius Žiurauskas, Mindaugas Černiauskas, Indrė Endriukaitė,  Ramūnas Mockus, Jolita Ross, Laima Strazdauskienė, Lucija Zorūbaitė

Premjera 2019-03-02
Trukmė - 45 min.


Pastatymas „Elniuko išpažintis“ sukurtas pagal garsaus kartvelų literatūros klasiko Važos Pšavelos (tikrasis vardas ir pavardė - Luko Razikašvilis (1861 – 1915)) apysaką vaikams. Tautos dainiumi tituluojamoVažos Pšavelos kūryboje ypatingas dėmesys skiriamas humanistinėms idėjoms skleisti, skirtybių sugretinimui ir priešpastatymui, universalios harmonijos paieškoms, gyvasties  kupino gamtos peizažo sukūrimui. Tuos pačius kriterijus rašytojas taikė ir kurdamas vaikams. Pasirinkęs prieinamas kalbines raiškos priemones, Važa Pšavela padeda mažajam skaitytojui suvokti  sudėtingas etikos, moralės ir dorovės problemas.

Scenoje mažas našlaitis elniukas pasakoja graudžią savo gyvenimo istoriją. Vargšiukui – vos viena savaitė, jis dar neturi nei dantų, nei ragų, tik gležnas ir minkštas kanopėles. Pats apsiginti jis negali. Elniukas prisimena  vienui vieną laimingą savaitę, kai šalia buvo mylima mama, o jis jautėsi saugus ir mylimas. Mažylis gerai įsiminė mamos perspėjimą, jog pikčiausias elnių priešas – žmogus. Tuo ir pats įsitikino, kai medžiotojas vienu šūviu  pražudė jo mamą. Elniukas nesuvokia, kuo prasikalto žmogui jo gentiniai, kodėl jie negali gyventi laisvi ir laimingi?
Spektaklio  kūrėjai kviečia žiūrovus drauge su  Elniuku  leistis į spalvingų patyrimų ir sudėtingų išbandymų kelionę, atrasti scenoje atsiveriantį gyvybės, harmonijos ir grožio kupiną gamtos pasaulį, bei susipažinti su kartvelų literatūros klasikos paveldu.

Spektaklis įtrauktas į Kultūros paso renginių sąrašą.  (daugiau info tel. 8 686 35 265; el. paštas: edukacija@kaunoleles.lt)

Spektaklio video pristatymas:Reportažas LRT Kultūros laidoje „7 Kauno dienos“