Naujienos

2022.03.31
KAUNE ĮTEIKTI AUKSINIAI SCENOS KRYŽIAI

Tarpautinę teatro dieną Kaune įteikti aukščiausi Lietuvoje teatro apdovanojimai - AUKSINIAI SCENOS KRYŽIAI. Džiaugiamės galėję būti vieni iš šio prestižinio renginio organizatorių ir sveikiname laureatus!
Foto: //bit.ly/3tSG5bq

REŽISŪRA

Agata DUDA-GRACZ už spektaklį „Tarp Lenos kojų, arba „Švenčiausiosios Mergelės Marijos mirtis“ pagal Mikelandželą Karavadžą“  (Klaipėdos dramos teatras)

Tomi JANEŽIČ už spektaklį „Dėdė Vania“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

Grzegorz JARZYNA už spektaklį „Soliaris 4“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Elmārs SEŅKOVS už spektaklį „Varovai“ (Klaipėdos dramos teatras)

Gintaras VARNAS už spektaklį  „Puikus naujas pasaulis“ (Valstybinis jaunimo teatras, Teatras „Utopia“)

MOTERS VAIDMUO

Ilona KVIETKUTĖ už Sonios vaidmenį spektaklyje „Dėdė Vania“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

Indrė PATKAUSKAITĖ už Jelenos Andrejevnos vaidmenį spektaklyje „Dėdė Vania“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

Nelė SAVIČENKO už Lolos vaidmenį spektaklyje „Miegantys“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Aistė ZABOTKAITĖ už Majos vaidmenį spektaklyje „Miegantys“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

VYRO VAIDMUO

Andrius BIALOBŽESKIS už Vyto vaidmenį spektaklyje „Detoksikacija“ (Oskaro Koršunovo teatras)

Darius MEŠKAUSKAS už Luko vaidmenį spektaklyje „Varovai“ (Klaipėdos dramos teatras)

Martynas NEDZINSKAS už Astrovo vaidmenį spektaklyje „Dėdė Vania“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

Dainius SVOBONAS už Pero Giunto vaidmenį spektaklį „Peras Giuntas“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras)                     

Sigitas ŠIDLAUSKAS už Donaldo vaidmenį spektaklyje „Vasaros vapsvos gelia mus net rudenį“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras)

NEPAGRINDINIS VAIDMUO

Arvydas DAPŠYS už Serebriakovo vaidmenį spektaklyje „Dėdė Vania“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

Eglė MIKULIONYTĖ už Osės ir Sagų liejiko vaidmenis spektaklyje „Peras Giuntas“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras)        

TOMA VAŠKEVIČIŪTĖ už Ditos ir Ditos-Marijos vaidmenis spektaklyje „Miegantys“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)                

SCENOGRAFIJA

Agata DUDA-GRACZ už scenografiją spektakliui „Tarp Lenos kojų, arba „Švenčiausiosios Mergelės Marijos mirtis“ pagal Mikelandželą Karavadžą“  (Klaipėdos dramos teatras)

Branko HOJNIK už scenografiją spektakliui „Dėdė Vania“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

Lili IZSÁK už scenografiją spektakliui „Peras Giuntas“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras)      

Fabien LÉDÉ už scenografiją spektakliui „Soliaris 4“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Vytautas NARBUTAS už scenografiją spektakliui „Puikus naujas pasaulis“ (Valstybinis jaunimo teatras, Teatras „Utopia“)

KOSTIUMAI

Anna AXER-FIJALKOWSKA už kostiumus spektakliui „Soliaris 4“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Dainius BENDIKAS už kostiumus spektakliui „Miegantys“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Agata DUDA-GRACZ už kostiumus spektakliui „Tarp Lenos kojų, arba „Švenčiausiosios Mergelės Marijos mirtis“ pagal Mikelandželą Karavadžą“  (Klaipėdos dramos teatras)

Marina SREMAC už kostiumus spektakliui „Dėdė Vania“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

Juozas STATKEVIČIUS už kostiumus spektakliui „Puikus naujas pasaulis“ (Valstybinis jaunimo teatras, Teatras „Utopia“)

ŠVIESOS

Arvydas BUINAUSKAS už šviesas spektakliui „Endurance“ (Menų spaustuvė)

Katarzyna ŁUSZCZYK už šviesas spektakliui „Tarp Lenos kojų, arba „Švenčiausiosios Mergelės Marijos mirtis“ pagal Mikelandželą Karavadžą”  (Klaipėdos dramos teatras)

Aleksandr PROWALIŃSKI už šviesas spektakliui „Soliaris 4“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

MUZIKA

Zita BRUŽAITĖ už operą „Guliverio kelionės“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras)

Dominykas DIGIMAS už muziką spektakliui „Puikus naujas pasaulis“ (Valstybinis jaunimo teatras, Teatras „Utopia“)

Žibuoklė MARTINAITYTĖ už muziką muzikos ir judesio instaliacijai „Salos“ (Šeiko šokio teatras)

Agnė MATULEVIČIŪTĖ už muziką spektakliui „me two/Savoj Krūvoj“ (Urbanistinio Šokio Teatras „Low Air“)

Maximilianas OPRISHKA už muziką spektakliui „Endurance“ (Menų spaustuvė)

SOLISTĖ

Gabrielė BUKINĖ už Violetos Valeri vaidmenį operoje „Traviata“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras)

Lina DAMBRAUSKAITĖ už Sofi vaidmenį operoje „Rožės kavalierius“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) ir Mari vaidmenį operoje „Pulko duktė“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)

Jelena KORDIĆ už Oktaviano vaidmenį operoje „Rožės kavalierius“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

SOLISTAS

Egidijus BAVIKINAS už Alfredo Žermono vaidmenį operoje „Traviata“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras)

EDGARAS MONTVIDAS už Alfredo Žermono vaidmenį operoje „Traviata“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Albert PESENDORFER už barono Ochso vaidmenį operoje „Rožės kavalierius“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)                  

Mindaugas ZIMKUS už Dr. S. vaidmenį neurologinėje operoje „Vyras, kuris palaikė savo žmoną skrybėle“ (Kosmos Theatre)

ŠOKIS

Greta GRINEVIČIŪTĖ ir Agnietė LISIČKINAITĖ už šokio ekskursiją „Einu pirkti pieno“ („Be kompanijos“)

Vytis JANKAUSKAS už spektaklį „Nematomas šokis“ (Vyčio Jankausko šokio teatras)

Karine PONTIES už spektaklį „Prarasti / Namai toli nuo namų“  (Kauno šokio teatras „Aura“)  

Mantas STABAČINSKAS už choreografiją ir judesį spektakliams „Puikus naujas pasaulis“ (Valstybinis jaunimo teatras, Teatras „Utopia“), „Soliaris 4“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras), „Šventė“ (Oskaro Koršunovo teatras)

ŠOKĖJA/ŠOKĖJAS

Agnietė LISIČKINAITĖ už šokio vyksmą „Hands up“ („Be kompanijos“)

Natsuho MATSUMOTO už vaidmenį spektaklyje „Prarasti / Namai toli nuo namų“ (Kauno šokio teatras „Aura“)

Vilma PITRINAITĖ už spektaklį „Tai ne tavo sapnas“ („Šokančio ruonio kompanija“)

Julija STANKEVIČIŪTĖ už Pirmosios moters vaidmenį balete „Šventasis pavasaris“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Giedrė SUBOTINAITĖ už vaidmenis spektakliuose „Maži stebuklai pagal vaikus“, „Metų laikai“, „Miškas“ (šokio teatras „Dansema“)

JAUNOJI MENININKĖ / JAUNASIS MENININKAS

Operos solistas Kšištof BONDARENKO už Dr. P. vaidmenį neurologinėje operoje „Vyras, kuris palaikė savo žmoną skrybėle“ (Kosmos Theatre)       

Režisierius Naubertas JASINSKAS už spektaklį „bowel“ (Kauno miesto kamerinis teatras)    

Kompozitorius Mantvydas PRANULIS už patyriminės šiuolaikinės operos  „S’Anatomia“ sukūrimą (Kosmos Theatre ir Kauno miesto kamerinis teatras)

Aktorius Matas SIGLIUKAS už Džono vaidmenį spektaklyje „Puikus naujas pasaulis“ (Valstybinis jaunimo teatras, Teatras „Utopia“)

SPEKTAKLIS VAIKAMS IR JAUNIMUI

„EMILIŲ EMILIS“ (Spektaklis 8-12 metų vaikams, Nacionalinis Kauno dramos teatras)

„ME TWO/SAVOJ KRŪVOJ“ (Šokio spektaklis vyresniems nei 12 metų vaikams, Urbanistinio Šokio teatras „Low air“)

„MIŠKAS“ (Interaktyvus šokio spektaklis 6-18 mėnesių kūdikiams, šokio teatras „Dansema“)

 OBJEKTŲ IR LĖLIŲ TEATRO SPEKTAKLIS

,,BURBULIUKO MEILĖ“ (Stalo teatras)

„DEBESYS“ (Vilniaus teatras „Lėlė“)

„DIEVŲ MIŠKAS“ (Kauno valstybinis lėlių teatras)

„KAVOS MALŪNĖLIS“ (Vilniaus teatras „Lėlė“)

„LIZDAS“ (Vilniaus teatras „Lėlė“)

Padėkos premija – AUKSINIS SCENOS KRYŽIUS – už viso gyvenimo kūrybą įteiktas

režisieriui Jonui Jurašui.

Boriso Dauguviečio auskaru apdovanota spektaklio „ENDURANCE“ kūrybinė grupė

Konstantin Kosovec, Maximilian Oprishk ir Arvydas Buinauskas.

Asociacija LATGA įsteigė garbės ženklą „Ad Astra“ rašytojui, poetui ir dramaturgui Rimantui Kmitai.

Šiemet „Auksinių scenos kryžių“ komisija paskelbė nominantus 15-oje apdovanojimų kategorijų.

Konkursui pateiktus darbus vertino: Margarita Alper (komisijos pirmininkė), Silvija Čižaitė-Rudokienė, Monika Jašinskaitė, Lina Klusaitė, Rasa Murauskaitė, Martynas Petrikas, Jevgenija Šermeniova, Janina Stankevičienė, Birutė Ukrinaitė-Garbačiauskienė. Konkursą organizuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.



Atgal