Naujienos

2021.08.05
LĖLIŲ TEATRE - PREMJERA SAUGUSIESIEMS „DIEVŲ MIŠKAS“

Rugpjūčio 21 d. 19:00 val. Kauno valstybinis lėlių teatras pristato suaugusiesiems skirtą premjerą „Dievų miškas“. Spektaklis sukurtas remiantis B. Sruogos romanu „Dievų miškas“, atskleidžiančiu II-ojo Pasaulinio karo metais Štuthovo (Lenkija) koncentracijos stovykloje patirtus išgyvenimus.
Pastatyme vaizduojama erdvė ir kuriama atmosfera kūrybinę grupę paskatino pasirinkti išskirtinę premjeros vietą – IX forto muziejų, kuriame iki šių dienų išlikę sukrečiantys praeities pėdsakai.
Nenutolstant nuo originalaus teksto ir išlaikant ironišką pasakojimo toną (aktorių dialogai kuriami Stand up komedijos principu ), spektaklyje vaizduojami prižiūrėtojų ir kalinių santykiai, lagerio hierarchija, sekinantys darbai, vargana buitis ir žmogaus orumą gniuždančios bausmės. Pjesės autorė ir režisierė Agnė Sunklodaitė, remdamasi sėkminga kūrybine patirtimi bei lėlių ir objektų teatro žanrinėmis galimybėmis, pastatyme gvildena esminius klausimus apie žmogaus prigimtį: kas yra žmogiškumas? Kur yra riba tarp žmogiškumo ir nužmogėjimo? Ar šiandien mes dar pajėgūs suprasti holokausto baisumus ir išlikti budrūs, kad panašūs dalykai nepasikartotų?
 
Pjesės autorė ir režisierė Agnė Sunklodaitė
Dailininkė Giedrė Brazytė
Kompozitorius Deividas Gnedinas
Projekcijų dailininkė Emilė Maigytė
 
Vaidina: Saulius Bagaliūnas, Dominyka Budinavičiūtė, Mindaugas Černiauskas, Remigijus Endriukaitis, Indrė Endriukaitė, Rokas Lažaunykas, Vigita Rudytė, Laima Strazdauskienė, Darius Krapikas
 
IX forto erdvei adaptuota spektaklio versija
Trukmė – 1 val. 30 min.
N-16Atgal