Naujienos

2019.10.31
TBILISIO IR KAUNO LĖLIŲ TEATRŲ PARTNERYSTĖ

Spalio 24 - 30 dienomis Kaune svečiavosi  lėlininkų trupė iš Tbilisio valstybinio lėlių teatro (Sakartvelas). Spalio 26 ir 29 d. Tbilisio teatro trupė  pristatė žymaus kartvelų rašytojo ir poeto Iosebo Grišašvilio kūrinio  motyvais paremtą  spektaklį „Stebuklingos Babadžano kurpės arba svajos apie Tbilisį“. Pasitelkdamas ryškius, charakteringus, tik Tbilisiui būdingus personažus,  folkloro elementus, temperamentingus dialogus ir žymaus kartvelų poeto Galaktiono Tabidze tekstų intarpus, pastatymo  režisierius Tamazas Imnadze atgaivino senąją Tbilisio atmosferą su visomis jo spalvomis.
Pasidalinę su Kauno lėlių teatro publika  saulėtomis kartveliškomis nuotaikomis ir svajomis apie Tbilisį, svečiai rado laiko aplankyti žymiausias Kauno vietas, pasigrožėti Trakų pilimi ir Vilniaus senamiesčiu, turėjo galimybių stebėti mūsų lėlininkų spektaklius bei pasikeisti kūrybine patirtimi.  
Vos tik išlydėję kolegas iš Sakartvelo, į Tbilisį  išvyks ir Kauno lėlių teatro trupė su spektakliu „Užburtas kalnas“ (rež. Andrius Žiurauskas, dail. Giedrė Brazytė). Linkime jiems sėkmingų gastrolių ir pilnos žiūrovų salės!


 2018 m. gruodį tarp Kauno ir Tbilisio lėlių teatrų pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.  Pirmasis bendras teatrų kūrybinis projektas  - 2019 m. pavasarį Kauno lėlių teatro scenoje pasirodęs spektaklis „Elniuko išpažintis“ (rež. Nikoloz Sabašvili, dail. Barbara Asmalazašvili).Atgal