Naujienos

2019.05.22
TEATRO ĮKŪRĖJO S. RATKEVIČIAUS PRISIMINIMŲ KNYGOS PRISTATYMAS

61 – ojo Kauno valstybinio lėlių teatro gimtadienio išvakarėse Mažojoje salėje pristatyta teatro įkūrėjo ir režisieriaus Stasio Ratkevičiaus atsiminimų knyga „Visos mano dienos“. Daugiau nei trijų šimtų puslapių leidinyje „sutilpo“  svarbiausios režisieriaus gyvenimo ir darbo teatre akimirkos  –  ryškiausi vaikystės ir jaunystės prisiminimai, reikšmingiausi momentai iš  ieškojimų, atradimų, kryžkelių, nusivylimų ir sėkmių nužymėto profesinio kelio, įspūdžiai iš išvykų ir festivalių, eseistiniai pamąstymai apie lėlių teatre vykstančius procesus, jo poveikį mažajam žiūrovui, pastebėjimai apie lėlių teatro aktorius, dailininkus, kritikus, kolegas, ryškiausius spektaklius. Knyga gausiai iliustruota asmeninio ir teatro archyvo  nuotraukomis.
Renginį vedęs lėlių teatro  aktorius Saulius Bagaliūnas kvietė susirinkusiuosius džiaugtis galimybe pabūti drauge  erdvėje, kur: „čia ir dabar gimsta paslaptis, vadinama teatru,  ir kurią visą gyvenimą saugojo ir puoselėjo Maestro S. Ratkevičius.“  Jaukioje popietėje prisiminimais apie Maestro dalinosi  duktė Joana Ratkevičiūtė – Misevičienė, rašytojas Gediminas Jankus, žurnalistė, filmo apie S. Ratkevičių „Mėlyniesiems katilėliams aidint“ autorė Enrika Striogaitė, VDU Teologijos katedros profesorius, prelatas Vytautas Steponas Vaičiūnas, teatro vadovas Sigitas Klibavičius. Ištrauką iš S. Ratkevičiaus knygos perskaitė aktorė Liucija Zorūbaitė.
Apie knygos kelionę nuo rankraščio iki skaitytojo pasakojo leidinio redaktorė, rašytoja ir poetė Violeta Šoblinskaitė ir knygą išleidusio Pasaulio lietuvių centro direktorius Valdas Kubilius, pabrėžęs, jog ši lėlių teatro įkūrėjo S. Ratkevičiaus  atsiminimų knyga – puiki dovana ne tik Kaunui, bet ir visai Lietuvai. Atgal