Naujienos

2018.05.14
TEN, KUR GYVENA PASAKOS...

Gegužės 20 d. jaukioje Mažosios salės erdvėje -  paskutinė  jubiliejinio teatro sezono premjera - „Pasakų namai“. Aktorės Rasa Bartninkaitė ir Dominyka Budinavičiūtė pakvies vaikus į muzikinę pasaką (pagal L. Petkevičiūtės kūrinį) apie Mergaitę, kuriai pabodo kasdien tvarkyti kambarius, šluoti tuos pačius takus, klausyti mamos...  Nusprendė ji palikti gimtus namus ir iškeliauti į platųjį pasaulį, kuriame galima gyventi taip, kaip iš tikrųjų norisi... Tačiau paslaptingoji miško deivė Medeina, su kuria Mergaitę sieja gražiausi vaikystės prisiminimai, prieš atsisveikindama papasakoja istoriją apie Kiškytę Kampiškytę, ieškojusią sau geresnės vietos apsistoti, ir galiausiai supratusia, kad visur gerai, bet namuose geriausia.
Prieš spektaklį aktorės  lauks žiūrovų pažintiniame susitikime  Lėlių muziejuje, kur  žaismingai ir patraukliai nuo pasakos gimimo bus keliaujama iki  Kauno lėlių teatro istorijos ir elgesio taisyklių teatre.
Spektaklio autorė ir režisierė bei viena iš aktorių - 17 metus lėlių teatre dirbanti Rasa Bartninkaitė. Jos sukurti personažai gerai pažįstami teatro žiūrovams, o kūrėjos režisuotas spektaklis „Meškiuko gimtadienis“ Mažojoje salėje su didžiuliu pasisekimu gyvuoja teatro repertuare jau aštuntą sezoną. 
Spektaklyje vaidinančiai Dominykai Budinavičiūtei - tai jau antrasis pasirodymas lėlių teatre - šių metų pavasarį jaunoji aktorė, studijuojanti VDU Vaidybos meną, sėkmingai debiutavo premjeroje „Kudlius ir miško broliai“.
Spektaklio scenografiją ir lėles pakviesta kurti savitu stiliumi garsėjanti interjerinių lėlių kūrėja Edita Lei. Kūrėja yra išleidusi 4 autorinių lėlių fotografijomis iliustruotas knygas apie Miglų slėnio Fėją, pradėjo leisti žurnalą  „Fėjų Slėnis“, yra įkūrusi galeriją, kurioje vykdomos edukacinės lėlių kūrimo dirbtuvės, dalyviai supažindinami su nestandartiniu knygų iliustravimo būdu. 
Pastatymui daineles parašė muzikos pedagogė ir lėlių teatro aktorė Rasa ČižauskaitėAtgal