Naujienos

2016.09.08
KĄ ŽADA 59 -asis TEATRO SEZONAS?

Švente „Į Pasakų šalį - su fotoaparatu!“ prasidėjęs 59 – asis sezonas, žada džiuginti žiūrovus jau pamėgtais spektakliais, 3 intriguojančiomis premjeromis, susitikimais lėlių muziejuje ir tradiciniais renginiais.
Net dvi premjeros pakvies mažuosius žiūrovus leistis į pasakišką ir gyvenimiškos išminties kupiną lietuviškų mitų, sakmių ir padavimų pasaulį. Jau rugsėjo 24 d. Didžiojoje teatro scenoje pasirodys Agnės Sunklodaitės režisuotas spektaklis „Pūgos durys“ (pagal Rimvydo Stankevičiaus eiliuotą pasaką), nukelsiantis į keistą, šiek tiek bauginantį malūną, kur savo istorijas pasakos per audrą užuovėją čia radę penki pakeleiviai. Kalėdas pasitiksime po 5 metų atnaujintu spektakliu „Kalėdų saulė“ (rež. Andrius Žiurauskas), paskatinsiančiu atsigręžti į šventės esmę ir supažindinsiančiu su senosiose mūsų pasakose ir dainose gyvenančiu Elniu Devynragiu, dievybėmis - Slogučiu ir Babaušiu, stebukladariu Kalviu.
Pavasarį žiūrovų lauks klasika tapusios Pelenės istorijos inscenizacija (rež. O. Žiugžda), pagal Šarlio Pero, Brolių Grimų ir Eugenijaus Švarco pasakas.
Šį sezoną taip pat numatyta įgyvendinti jau išmėgintą idėją  - rengti išvažiuojamųjų lėlių parodų ciklą restauruotose Lietuvos pilyse ir dvaruose, skirtą artėjančiam teatro 60-ečiui. Vasarą lėlės buvo įsikūrusios Raudondvario dvare, spalį ketinama ekspoziją vežti į Biržų pilį.
Dar vienas naujojo sezono akcentas – simbolinių teatro filialų kūrimas šalies regionuose. 2016 m. balandį jau pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Marijampolės kultūros centru.
59 – ajam sezonui einant į pabaigą, teatro laukia nelengvi, bet kartu ir džiaugsmingi pokyčiai – numatoma  ilgai laukta teatro rekonstrukcija, paliesianti Didžiąją salę su vestibiuliais, Mažąją salę ir muziejų.Atgal