Naujienos

2016.09.06
TEATRINĖ STOVYKLA LIETUVIŲ MOKYKLOJE VAŠINGTONE

Tarp Kauno lėlių teatro ir Lietuvių mokyklos Vašingtone užsimezgusi draugystė tapo paskata gimti bendram prasmingam projektui – vasaros stovyklai „Žaidžiame teatrą“. Bendra iniciatyva  parengus projektą LR Švietimo ir mokslo ministerijai ir gavus finansavimą, rugpjūčio pabaigoje Lietuvių mokykloje Vašingtone surengta teatrinė vasaros stovykla, orientuota į pilietiškumo ir tautiškumo skatinimą bei lietuvių kalbos tobulinimą, pasitelkus tautosaką ir teatrinės raiškos priemones.
„Apsiginklavę“ būtiniausiais rekvizito ruošiniais ir pasiruošę kūrybinėms improvizacijoms mūsų teatro aktoriai  Andrius Žiurauskas ir Indrė Taločkaitė rugpjūčiui besibaigiant leidosi į pusantros paros trukusią kelionę anapus Atlanto, kur pasiruošę gilinti lietuvių kalbos žinias ir susipažintį su lėlininkystės paslaptimis jų laukė Vašingtone ir  Merilendo Valstijoje įsikūrusių lietuviškų mokyklų auklėtiniai.
Stovyklautojų ir jų vadovų laukė nelengva užduotis – per 7 dienas jie turėjo pasiruošti spektaklio, pagal lietuvių liaudies pasaką „Bebenčiukas“, premjerai.
„Nors šią pasaką su neprofesionaliais aktoriais buvau statęs ir anksčiau, tačiau per savaitę pasigaminti lėles, dekoracijas, surepetuoti ir suvaidinti 35 min. trukmės spektaklį  buvo savotiškas iššūkis. Juolab, kad dalis vaikų sunkiai kalbėjo lietuviškai, - įspūdžiais dalinosi aktorius ir režisierius A. Žiurauskas, - aišku, būta visko - vaikams, ypač mažesniems, reikia žaidimų,  nelengva ilgesnį laiką išlaikyti jų dėmesį. Tačiau retsykiais mažųjų aktorių nuotaikas temdžiusį nuovargį atpirko visus stovyklos narius suvienijęs kūrybinis procesas ir bendravimo džiaugsmas. Juolab, tėvų teigimu, prasiplėtė vaikų žodynas, gerokai patobulėjo jų šnekamoji lietuvių kalba.“
Vašingtone viešėję lėlininkai atkreipė dėmesį, jog stovykloje nei vienas vaikas neturėjo mobilaus telefono (į mokyklą telefonų neleidžiama neštis), niekada nevėlavo į užsiėmimus (nors 2 būsimuosius Lietuvių mokyklos Vašingtone mokinius tėvai veždavo 2.5 val. į vieną pusę). „Neteko jų drausminti, tildyti, ar stebėtis netinkamu elgesiu. Bendravom labai mielai, šiltai ir paprastai, gal tik premjeros išvakarėse „išlindo“  nerimas, nuovargis, vaikai tapo irzlesni“, - pasakojo aktoriai.
Pirmą kartą JAV viešėję lėlininkai, likusį po užsiėmimų laiką stengėsi išnaudoti kaip įmanoma produktyviau - lankė muziejus, leidosi į pažintinę kelionę po miestą, kelioms valandoms nuvyko į Niujorką, svečiavosi mokykloje dirbančių pedagogių šeimose.
„Mokyklos bendruomenė mus labai šiltai priėmė, stengėsi kuo daugiau aprodyti, kvietėsi į svečius, o su stovyklą lankiusiais vaikais taip susigyvenome, kad atsisveikinant net ir ašarą teko nubraukti“,- apie įspūdžių nepagailėjusią kelionę pasakojo teatralai A. Žiurauskas ir I. Taločkaitė. 

 

 Atgal