Naujienos

2016.04.28
BENDRADARBIAVIMO SUTARTIS

Balandžio 27 d. teatras pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Marijampolės kultūros centru ir šia poga atvežė mažiesiems marijampoliečiams nuotaikingą spektaklį apie smalsių, linksmų ir pašėlusių Kaukučių nuotykius ( „Šeimynėlė iš Didžiosios girios“, rež. O. Žiugžda).
Bendradarbiavimo  sutartimi siekiama suteikti galimybę regione gyvenantiems vaikams išvysti profesionalius nacionalinės ir pasaulio šalių dramaturgijos pastatymus, susipažinti su subtiliu ir įvairiapusiu lėlių scenos meno pasauliu.
Šiais metais į Marijampolę ketinama atvežti keletą daugiausiai žiūrovų simpatijų sulaukiančių pastatymų  iš teatro repertuaro ir unikalią, po visą šalį keliaujančią Lėlių muziejaus ekspoziciją bei edukacinį spektaklį „Peliuko pasakų dirbtuvėlė“. 
Šis bendradarbiavimas – simboliškas teatro sugrįžimas prie ištakų - 1958 m. Marijampolėje dramos teatro aktorių - Valerijos  ir Stasio Ratkevičių iniciatyva prasidėjo kūrybinė Kauno valstybinio lėlių teatro kelionė: per dvejus su pusę čia praleistų metų sukurti keturi lėlių spektakliai, dalį trupės aktorių teatro įkūrėjas S. Ratkevičius taip pat atrado šiame krašte. 
Iškilmingą sutarties pasirašymo ceremoniją stebėjo nebylios teatro  amžininkės - lėlės iš pirmojo spektaklio „Stebuklingasis Aladino žibintas“ (rež. S. Ratkevičius) ir Kaukų šeimos vyrai  iš repertuarinio spektaklio  „Šeimynėlė iš Didžiosios girios“ (aktoriai A. Žiurauskas ir R. Endriukaitis).
Teatras ketina rengti žvalgytuves ir steigti filialus įvairiuose šalies regionuose, kad  net ir toliausiai gyvenančius vaikus galėtų aplankyti stebuklų šalies gyventojos - lėlės ir pasakos. Atgal