Naujienos

2016.02.25
SCENOJE SIAUS BALTAS ŽVĖRIŪKŠTIS

Paskutinį žiemos mėnesį teatras palydės premjera vaikams „Baltas žvėriūkštis“.
Spektaklio kūrėjai kviečia susipažinti su maža mergaite Marta, kuri, likusi namuose viena, leidžiasi į nepaprastą kelionę ieškoti draugų. Iš pirmo žvilgsnio – Marta, kaip ir daugelis jos bendraamžių, tačiau kartais ji ima ir pavirsta piktu žvėriūkščiu. 
„Apie trečiuosius vaiko gyvenimo metus, kuomet formuojasi emocijos ir jausmai, atsiskleidžia „šėšėlinė“ vaiko pusė, ir, anksčiau buvęs mielas, besišypsantis mažylis vis dažniau virsta irzliu „žvėriuku“. Spektaklyje „Baltas žvėriūkštis“ gilinsimės į  vaikiškų baimių, pykčio, agresijos atsiradimo mechanizmą. Mažiesiems žiūrovams padėsime susidraugauti su savo baimėmis, o tėveliams pasiūlysime, kaip susitvarkyti su vaiko emocijomis“,- premjerinio spektaklio idėją pristato jo autorė ir režisierė Agnė Dilytė.
Spektaklio kūrėjai į problemiškas situacijas žvelgia žaismingai, komiškai, vengia iliustratyvumo: baimės ir pykčio apraiškos scenoje virsta fantasmagoriškais, hiperbolizuotais, tačiau realybėje atpažįstamais personažais ( milžinišku, juodu, storu katinu, dainuojančia koketiška pagalve ir kt.), su kuriais pagrindinė veikėja Marta susitinka nardydama vaizduotės vandenynuose (kambarį netikėtai užliejusioje jūroje, siurrealistinėse džiunglėse).
Spektaklio metu aktyviai bendraujama su žiūrovais  - uždavinėjami klausimai, raginama kartoti judesius drauge su spektaklio personažais. „Interaktyvūs elementai spektaklyje sukoncentruoja žiūrovų dėmesį, nes suvaldyti šiuolaikinę publiką - nėra lengva“,- mano režisierė A. Dilytė.
Rafinuotai siurrealistišką scenografiją ir kostiumus sukūrė profesionalioje scenoje debiutuojanti dailininkė, VDA Scenografijos katedros magistrantė Ieva Paliukaitytė; šviesų dailininkas – Artūras Šimonis; vaizdo projekcijų autorius – Mikas Žukauskas; muziką parašė kompozitorius Jonas Jurkūnas
Vaidina: Saulius Bagaliūnas, Rasa Bartninkaitė, Laima Strazdauskienė, Jolita Ross, Indrė Taločkaitė
„Baltas žvėriūkštis“ laukia žiūrovų vasario 27, 28 d. ir kovo 28 d., 12 val. Didžiojoje teatro salėje!Atgal