Naujienos

2016.02.11
DAILININKĖS DEBIUTAS

Vasario 27, 28 d. teatras pakvies mažuosius savo žiūrovus į premjerinį spektaklį „Baltas žvėriūkštis“ (autorė ir režisierė – Agnė Dilytė).
Netrukus pasirodysiančioje premjeroje debiutuos VDA Grafikos katedros magistrantė Ieva Paliukaitytė (darbo vadovas A. Šimonis.) Vizualioji spektaklio pusė – scenografija ir kostiumai – pirmasis jaunosios dailininkės darbas profesionalioje scenoje.
„Norėjau sukurti siurrealistinę scenografiją, kurioje karaliautų išgalvotos būtybės - pabaisiukai. Atsitiktinai aptikau talentingo amerikiečių iliustratoriaus M. Sendak knygelę  „Where The Wild Things Are“, mėgstamą vaikų visame pasaulyje, tačiau iki šiol neišverstą į lietuvių kalbą, padėjusią mano idėjai materializuotis ir įkvėpusią sukurti nerealaus, pasakiško pasaulio maketą. Peržiūros metu mano darbą pastebėjusiai režisierei A. Dilytei gimė mintis sukurti pjesę ir pastatyti spektaklį vaikams, nukelsiantį į spalvingą ir žaismingą vaizduotės pasaulį,- pasakoja dailininkė I. Paliukaitytė.
Premjeros „Baltasis žvėriūkštis“ tema – puikiai pažįstama daugeliui mažylius auginančių šeimų – tai vaikiškos baimės, pyktis, agresija, aikštingumas. Spektaklio kūrėjai, drauge su pagrindine veikėja Marta, pakvies žiūrovus paklajoti po vaikiškos fantazijos vandenynus ir paieškoti būdų, kaip susidraugauti su baubais, pabaisomis ir piktais žvėriūkščiais. 
 Atgal