Naujienos

2015.08.31
SUDIE, VASARA. NAUJASIS SEZONAS PRASIDEDA!

Paskutinį vasaros sekmadienio rytmetį Miesto sode „rikiavosi“ įvairiaspalvės dekoracijos, „užsiimti“ vietas spalvinguose paviljonuose skubėjo publikos dėmesio išsiilgusios teatro lėlės.  Po parką pabirusi margaspalvė Pasakų šalis viliojo mažuosius smalsuolius dar gerokai prieš šventės atidarymą. 
Šventė „Į Pasakų šalį – su fotoaparatu!“ prasidėjo nuotaikinga pasakų personažų atliekama daina ir teatrališka aktorių bei šventės pagalbininkų eisena teatro prieigose. 
Įsiamžinę su mylimais pasakų veikėjais ir teatro šeimininkėmis - lėlėmis, šventės dalyviai domėjosi rašto istorija, išbandė senąsias rašymo priemones, gamino sėkmę nešančias paukštes,  piešė smėliu ir dailino akmenukus, minkė molį ir mėgino lipdyti, ragavo traškių sausainių ir kantriai laukė eilėje, kad galėtų papuošti veidelius žaismingais piešinukais. Scenoje skambėjo Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų estrados studijos solistų „M.E.S.“  dainos.
„Kodėl taip greitai baigėsi?...“,- šventiniam šurmuly užsimiršę Pasakų miesto palikti neskubėjo mažieji renginio dalyviai. 
Po neeilinės fotosesijos, žiūrovai buvo pakviesti į pirmąjį sezono spektaklį „Šeimynėlė iš Didžiosios girios“.

Nuoširdžiai dėkojame informaciniam rėmėjui „Kauno diena“, šventę paįvairinusiems ir gerą nuotaiką padėjusiems kurti: kūrybos namučiams „Vėjų fėja“, meno terapijos studijai „Art-terapija“,  UAB „Viktorija ir partneriai“ , UAB „Kalendorius“, Velnių muziejui, Lietuvos švietimo istorijos muziejui,Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų kolektyvams, Žaliakalnio progimnazijos, Choreografijos mokyklos atstovams, VDU studentams,  Facebook‘o savanoriams ir visiems, talkinusiems šventės metu. Ačiū!

 
Šventė baigėsi. Teatro laukia darbingas ir aktyvus 58-asis sezonas, žadantis džiuginti žiūrovus jau pamėgtais spektakliais, net 4 intriguojančiomis premjeromis, tradiciniais renginiais, gastrolėmis po įvairius Lietuvos miestus ir išvažiuojamomis Lėlių parodomis.
Jau rugsėjo viduryje Lėlių teatre startuos bendras Charkovo V. A. Afanasjevo valstybinio akademinio lėlių teatro (Ukraina)  kūrybinės komandos (autorė ir režisierė O. Dmitrijeva, dailininkė N. Denisova) ir Kauno lėlių teatro aktorių „kūdikis“ – spektaklis vaikams - „Pliauskiukas Ivasiukas“ (pagal ukrainiečių liaudies pasaką). Vaidinime bus pasakojama apie labai laukto, išmyluoto ir iš paprastos pliauskos berniuku pavirtusio Ivasiuko nuotykius ir stebuklingus nutikimus. Kalėdinį ir Naujametį laikotarpį sutiksime su šventiškumo ir gerų emocijų nestokojančiu vaidinimu „Kalėdų Senelio lazda“ (rež. A. Žiurauskas, dailininkė A. Jankauskienė). 
Vasario mėn. teatro repertuarą papildys plastikos ir objektų spektaklis  „ Baltas žvėriūkštis“ (autorė ir režisierė – A. Dilytė, dailininkė – VDA diplomantė I. Paliukaitytė), pagal amerikiečių autoriaus Maurice Sendak iliustruotą knygelę „Where The Wild Things Are.“ Spektaklio kūrėjai stengsis padėti vaikams susidraugauti su taip dažnai tamsiam kambaryje, po lova ar už lango tykančiomis baimes. 
Gegužę repertuarinio spektaklio „Šeimynėlė iš Didžiosios girios“ gerbėjai sulauks staigmenos - Kauno lėlių teatro scenoje pasirodys naujos Kaukučių šeimos istorijos – „Noriu-negalima, reikia-nenoriu“ (rež. A. Žiurauskas, dailininkė L. Lučko (Ukraina), pagal G. Beresnevičiaus kūrinį), pratęsiančios pažintį su vėjavaikėmis šios šeimos atžalomis.
Rugsėjo pabaigoje teatro trupė dalyvaus Tarptautiniame vaikų teatrų festivalyje Vroclave (Lenkija) su nemenką gastrolinę patirtį ir apdovanojimų bagažą sukaupusiu spektakliu jaunimui ir suaugusiesiems „Kelionė saulės link“ (rež. B. Konstantinovas).
Lėlės ir pasakos vėl nekantriai laukia susitikimų su ištikimais savo gerbėjais ir visiems linki sėkmingos Mokslo metų pradžios!
 
 

 Atgal