Naujienos

2015.04.23
PASKUTINĖ SEZONO PREMJERA

Šiomis dienomis teatras baigia „subrandinti“ paskutinę sezono premjerą  - spektaklį „Ąžuolo vaikas“.
Pjesė sukurta pagal populiarų rašytojo V. Petkevičiaus kūrinį „Gilės nuotykiai Ydų šalyje“. Parašyta prieš 50 metų, išversta į 8 kalbas, ši pasaka ištisus dešimtmečius neužleidžia pirmaujančių pozicijų skaitomiausių knygų sąraše ir yra įtraukta į literatūros mokymo programą.
Pagrindinis spektaklio personažas - Girių valdovo Ąžuolo sūnus Giliukas, auga galingo tėvo lepinamas, Varlių šeimyną po Ąžuolu erzindamas, paukščiams išdaigas krėsdamas, silpnesnius už save skriausdamas. Jokių išmintingų pamokymų jis girdėti nenori, mokytis nesirengia, tačiau sumanymų turi didžių... Ketina būti karo korespondentu! Ieškodamas nuotykių, Gilė patiria daug pavojų, įgauna išminties ir išmoksta nuoširdžiai draugauti.
Atsižvelgdami į šių dienų kontekstą, iš gausių knygos herojų nuotykių dramaturgė Daiva Čepauskaitė ir režisierius Olegas Žiugžda pasirinko vieną pagrindinių - karo įvykių liniją. Vėjavaikiškas ir neatsakingas pagrindinis spektaklio herojus Gilė, kaip ir dauguma vaikų, karą įsivaizduoja tarsi smagų žaidimą, kuriame galima paišdykauti. Tačiau tikrieji karo vaizdai visai neatrodo nei smagūs, nei linksmi. Spektaklio kūrėjai  mažiesiems žiūrovams suprantama kalba gvildens atsakomybės už savo poelgius, santarvės su pasauliu, žmogiškojo orumo temas. Tačiau rimtos ir aktualios temos „įvilktos“  į žaismingą teatro rūbą – scenoje žiūrovų lauks charakteringos didžiaakės lėlės, šmaikštūs personažų tekstai ir nuotaikingos dainelės.
Giliukas kviečia į premjerą gegužės 2 d., 3 d. 12 val.Atgal