Naujienos

2015.02.02
TEATRAS KVIES „ŽAISTI“ LIETUVOS ISTORIJĄ

Kauno valstybinis lėlių  teatras žiemą žada palydėti premjeriniu plastikos ir objektų spektakliu „Molinis sapnas“. Drąsius kūrybinius sumanymus scenoje realizuos spektaklio režisierius ir aktorius Andrius Žiurauskas, dailininkas Sergėjus Bocullo ir kompozitorius bei muzikos atlikėjas Artūras Sinkevičius. Kūrybinė grupė rekomenduoja spektaklio pavadinime neieškoti sąsąjų su lietuvių literatūros kūriniais – V. Petkevičiaus apysaka „Molio Motiejus – žmonių karalius“ ar K. Kubilinsko pasaka „Molio Motiejukas“. „Nors repeticijų metu nejučiomis iš atminties vis atklysta J. Marcinkevičiaus trilogijos eilutė: „Aš Lietuvą lipdau po gabalėlį“ “, - pastebi spektaklio režisierius bei aktorius A. Žiurauskas, šiuo metu intensyviai besigilinantis į molio lipdymo subtilybes.
Premjera „Molinis sapnas“ - tai lietuvių liaudies legendomis, pasakomis ir mitais perpintas kūrinys, patraukliai ir suprantamai pasakosiantis apie svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius ir reikšmingiausias datas.
Pagrindinis istorijos herojus – gatvės menininkas, pasitelkęs senuosius amatus ir šiuolaikines technologijas „žais“ su vaikais Lietuvos istoriją nuo LDK susiformavimo iki šių laikų. Autentikos įspūdį scenoje sustiprins tam tikrą laikmetį reprezentuojančios lietuviškos melodijos, atliekamos etnokultūros mokytojo A. Sinkevičiaus. Scenoje lipdomas molines istorijas žiūrovai turės galimybę matyti  ir vaizdo projekcijoje.
Paradoksai, netradiciškai naudojami buities rakandai, gyva muzika ir kartu su žiūrovais spektaklio metu kuriama istorinio įvykio interpretacija, turėtų sudominti ir vaikus, ir  juos lydinčius suaugusiuosius.
„Norime į dažnai sakralizuojamą Lietuvos istoriją pažvelgti netikėtu rakursu, netradiciškai, šmaikščiai, šiek tiek ironiškai, -“ žada kūrėjai.
„Molinio sapno“ premjera numatoma vasario 21 d. Atgal