Naujienos

2014.12.28
TEATRAS DOVANOJA ŠVENTĘ ŽIŪROVAMS

Į šventiškai žėrinti teatrą nuo gruodžio pradžios vaikus kviečia naujamečiai spektakliai, šmaikštus ir kūrybingas  Kalėdų senelis, dovanėlių namelius sergstintys linksmuoliai nykštukai. Prie salės durų žiūrovus pasitinka ateinančių metų simbolis (kartais užsukantis ir pas pačius geriausius vaikus) – riestaragės ožkytės. Medinio arklio metus lėlių teatras palydi šventiniu spektakliu Didžiojoje salėje „Stebuklinga pusnynų pasaka“ (rež. A. Stankevičius) ir antrą šimtmetį aktualumo neprarandančios H. K. Anderseno pasakos „Mergaitė su degtukais“ inscenizacija („Kai krenta žvaigždė“, rež. A. Žiurauskas ) kamerinėje Mažosios salės erdvėje.
Sidabru žaižaruojanti „Stebuklinga pusnynų pasaka“ kviečia pasiausti drauge su broliukais miškinukais – Pūkiu ir Dūkiu. Išdykėliai broliukai labai norėtų šventinės Kalėdų eglutės. Nors miške žaliaskarių netrūksta, visos jos snaudžia apsigaubusios storomis sniego antklodėmis. Į pagalbą miškinukai pasikviečia visagalį Burtininką, kurio magiškų galių dėka scenoje sukasi krištolinės snaigės ir pražysta margaspalvės gėlės, o pasipūtėlis vilkas virsta baikščiu peliuku. Siaučiant pūgai ir skambant nuotaikingoms dainelėms, pasirodo Kalėdų Senelis ir dovanoja broliukams miškinukams žaliaskarę Kalėdų puošmeną.
Į spektaklį atėję vaikai ne tik stebi, kas vyksta scenoje, bet ir aktyviai bendrauja su personažais. „Žiūrovai interaktyviai įtraukiami į žaidimą, į vyksmą scenoje. Jie tarsi miškinukų bičiuliai, patarėjai, drauge kuriantys istoriją,“- sako aktorius Andrius Žiurauskas.
Spektakliui pasibaigus, vaikų laukia pasimatymas su Kalėdų Seneliu. Visą salę išjudinantys žaidimai, žiūrovų improvizacijos ir šmaikštūs pasisakymai scenoje sulaukia teatro sienas sujudinančių emocijų pliūpsnio.
Drauge su profesionaliais aktoriais vaidinimo metu pasirodo Kauno choreografijos mokyklos auklėtinės. Dešimt sceninės raiškos mokytojos S. Navardauskaitės ugdytinių nuo 7 iki 10 m. amžiaus  atsakingai ruošiasi pasirodymams  ir  džiaugiasi  galimybe šokti lėlių teatro scenoje. Mokyklos vadovė L. Navardauskienė pastebi, jog nekasdieniška patirtis skatina mergaites pasitempti, disciplinuoja ir suteikia labai daug džiaugsmo. Už visokeriopą paramą pedagogės nuoširdžiai dėkingos šokėjų tėveliams.Atgal