Naujienos

2014.12.05
BAIGĖSI TARPTAUTINIS FESTIVALIS „JĖGA! / COOL!“

Gruodžio 5 dieną baigėsi penkias dienas Kaune ir Kauno rajone vykęs IV tarptautinis festivalis „Jėga! / Cool!“, kurį surengė teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS. 25 trupės iš Lietuvos ir užsienio šalių suvaidino per 30 spektaklių vaikams ir jaunimui. Visuose užsienio teatrų spektakliuose žiūrovai galėjo apsilankyti nemokamai. Festivalio metu taip pat vyko kūrybinės dirbtuvės jauniesiems dramaturgams bei tiems, kurie neabejingi teatrui vaikams.
Po  Kauno teatrus  „išsisklaidę“  festivalio spektakliai neaplenkė ir Lėlių teatro scenų. Pirmąją renginio dieną į vaidinimus kvietė Vilniaus Keistuolių ir „Vaivorykštės“ teatrų  trupės, gruodžio 2 d. kolegos iš Vilniaus teatro „Lėlė“ parodė R. Bredberio kūrybos įkvėptą spektaklį „Meteo“, gruodžio 3 d. istoriją apie du mielus senukus, kuriančius džiaugsmą vienas kitam (ir žiūrovui) pasakojo aktorių trupė iš Italijos „Compagnia Rodisio“. Gruodžio 4 d. mažiesiems žiūrovams ir festivalio dalyviams Mažojoje salėje buvo rodomas vienas lyriškiausių mūsų teatro spektaklių „Gulbė - Karaliaus pati“.
Malonu, kad už pagalbą padedant surengti IV ASITEŽO festivalį „Jėga! / Cool“, esame įvertinti -  teatrui įteiktas Kauno miesto mero A. Kupčinsko padėkos raštas.
„Mažas žmogus kartais būna labai vienišas. Teatras ypatinga kalba jam padeda suprasti save ir suteikia saugumo pojūtį“, – mano ASITEŽO prezidentė Violeta Podolskaitė. Pritardami šiai minčiai, linkime dažnesnių  apsilankymų teatre ir pačių geriausių emocijų!Atgal