Naujienos

2014.09.22
VIEŠNAGĖ VARŠUVOJE

Rugsėjo 18-21 dienomis teatro Pastatymų dalies komanda viešėjo Varšuvoje (Lenkija) įsikūrusiame lėlių teatre „Baj“.
1928 m. įkurtas teatras  ilgą laiką neturėjo pastovios vietos ir tik 1953 m. gavo leidimą įsikelti į pastatą, kuriame XX a. pradžioje mokėsi našlaičiais tapę žydų vaikai.
Tai vienas seniausių teatrų vaikams Lenkijoje. Šiuo metu jam vadovauja Eva Petrovska, Kauno lėlių teatre 2007 m. režisavusi spektaklį „Dvi padūkėlės Pelytės“ (dekoracijų fragmentas drauge su Pelytėmis dabar puošia II aukšto teatro fojė). Ir tai ne vienintelė „Baj“ teatro sąsaja su Lietuvos lėlininkais: jame kūrė Vilniaus teatro „Lėlė“ režisierius ir dailininkas R. Driežis, dailininkė J. Skuratova, lėlių teatro režisierė iš Klaipėdos -  J. Januškevičiūtė. Pastaruoju metu už  vizualųjį teatro veidą atsakinga dailininkė G. Brazytė, kurios braižas mūsų teatro žiūrovams turėtų būti pažįstamas  iš spektaklių „Čipolino nuotykiai“ (2013 m.) bei „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“ (2014 m.).
Nedidelis, bet jaukus „Baj“ teatras, gali pasigirti 150 pastatymu, skirtų vaikams, paaugliams, suaugusiesiems ir nė metukų neturintiems mažyliams, su teatro užkulisiais, scena, aktorystės paslaptimis ir lėlėmis supažindinančiomis edukacinėmis programomis, vaidinimais, skirtais autizmo sutrikimų turintiems vaikams, užsiėmimais visai šeimai, teatrinėmis dirbtuvėmis ir t.t.
Teatre inscenizuojamos lenkų autorių ir pasaulinės  klasikos kūriniai, nuolat ieškoma naujų išraiškos priemonių ir metodų, tačiau  kūrėjai tebelieka ištikimi lėlininkystės žanrui ir svarbiausiam savo žiūrovui - vaikui.
Šiltai kolegas iš Lietuvos pasitikusi teatro „Baj“ bendruomenė, džiaugėsi po vasarinio remonto atnaujintomis erdvesnėmis patalpomis ir noriai vedžiojo po teatro pastate išsibarsčiusias spektaklio „gimimui“ reikalingas patalpas, pasakojo apie teatre kuriamų lėlių gamybos ir valdymo ypatumus, domėjosi Kauno lėlininkų gaminamų lėlių ir dekoracijų technologijomis.
 

 Atgal