Naujienos

2014.05.16
TARPTAUTINIS LĖLININKŲ FESTIVALIS GARDINE

Gegužės 11 – 15 dienomis Gardine (Baltarusija) vyko II tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Лялькі над Нёманам“.  Skirtingos stilistikos ir  įvairaus amžiaus žiūrovams skirtus spektaklius pristatė lėlininkų trupės iš Čekijos, Serbijos, Bulgarijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, Rusijos ir Baltarusijos.  Lietuvai atstovavo Vilniaus „Lėlės“, Klaipėdos ir mūsų teatro lėlininkai. 
Turtinga renginio programa suteikė galimybę  žiūrovams susipažinti su skirtingų tautų pasakų personažais ir savita pasaulėžiūra bei tradicijomis, baltarusių, rusų ir anglų klasikos kūrinių inscenizacijomis.
Festivalis prasidėjo teatralizuota eisena, „palaistyta“  pavasariniu lietumi ir „apdovanota“  žvarbiu oru, tačiau geros nuotaikos tai nesugadino  nei dalyviams, nei žiūrovams.
Renginio šeimininkai pasirūpino originaliais festivalio akcentais -  kiekvieną kolektyvą prieš spektaklį pristatė čiastuškas traukianti šmaikščių „močiučių“ trijulė, scenoje pasirodžiusioms trupėms atminčiai įteikti autoriniai darbai - angelai, pasak legendos, globojantys aktorius.
Antrąją festivalio dieną parodytas mūsų lėlininkų spektaklis „Gulbė – Karaliaus pati“ (rež.  N. Indriūnaitė) renginio kontekste išsiskyrė baltiškai kultūrai būdingais ženklais.  Už subtilią aktorių vaidybą ir stilingą scenografiją spektaklis susilaukė  teatro kritikų pagyrų ir (kuo labai džiaugiamės!) – Vaikų žiuri prizo. Esame dėkingi Gardino lėlių teatro vyr. režisieriui O. Žiugždai už puikų sinchroninį spektaklio vertimą!
Kolegos iš sostinės ir pajūrio namo grįžo taip pat  ne tuščiomis rankomis: Vilniaus „Lėlės“ teatro  kūrėjas Šarūnas Datenis (spektaklis „Meteo“, rež. A. Brashinskayja) apdovanotas už Geriausią Kompozitoriaus darbą;  Klaipėdos lėlių teatro aktorei Renatai Kutaitei  įteiktas prizas už Geriausią Moters vaidmenį (spektaklis „Stebuklingas Pelenės laikas“, rež. G. Radvilavičiūtė).
Pagrindinis festivalio prizas atiteko  judesio, jausmų ir emocijų prisodrintam  Balstogės (Lenkija) lėlių teatro  spektakliui suaugusiesiems „Montekis ir Kapuletis“ (rež. R. Kudašovas).
Festivalis „Лялькі над Нёманам“, subūręs 20 lėlininkų kolektyvų iš skirtingų šalių ir svetingai priglaudęs apie 250 dalyvių, lėlių teatro  gerbėjams ir profesionalams padovanojo daug malonių akimirkų, prasmingų susitikimų ir progų susipažinti su naujausiomis tendencijomis bei  netikėtomis formomis lėlių teatro scenoje. Atgal