Naujienos

2014.04.16
„NYKŠTUKAS NOSIS“ - VĖL SCENOJE!

Talentingo XIX a. pradžios vokiečių rašytojo Vilhelmo Hauffo  pasakų pasaulyje su  džiaugsmu tebesilanko viso pasaulio vaikai, įkvėpimo ieško šių dienų kūrėjai.  Literatūriniame autoriaus palikime išmonė  švelniai persipinusi su tiesa,  pasakų moralas paprastas, humaniškas ir suprantamas mažajam skaitytojui.
Viena sėkmingiausių V. Hauffo pasakų „Nykštukas Nosis“, pasakojanti apie Gretutę ir Jokūbėlį, pasišaipiusius  iš senos žiniuonės ir sulaukusius skaudaus jos keršto, Kauno valstybiniame lėlių teatre  jau seniai nebe viešnia, bet laiko patikrinta bičiulė.
1958 m. rudenį, istoriją apie ilganosį Nykštuką žiūrovams pristatė teatro įkūrėjas ir režisierius S. Ratkevičius. 1994 m. spektaklį „Nykštukas Nosis“ režisuoti ėmėsi  A. Stankevičius ( lėles ir scenografiją kūrė V. Mazūras, muzikos autorius  – F. Latėnas).  Vaidinimas ilgą laiką  galėjo didžiuotis populiarumu ir sėkmingai gyvavo bemaž 20 metų, tačiau laikas negailestingas ne tik žmonėms, bet ir lėlėms bei dekoracijoms – jos nusidėvėjo, kai kurioms reikėjo  kruopštaus remonto. Maža to, teatrą paliko grupė aktorių – veteranų, vaidinusių šiame spektaklyje...  Atsižvelgus į mažųjų žiūrovų poreikius, nutarta vaidinimą atnaujinti ir vėl grąžinti į teatro repertuarą. 
Režisierius A. Stankevičius, po 20 metų padedantis vėl „sugrįžti“ spektakliui į sceną, neabejoja: „Klasikinė pasaka - tai lėlių teatro duona.  Joje sukaupta visa pasaulio išmintis. Juolab, spektaklyje gvildenamos temos, ypač aktualios šiandienai  - nepagarba senam žmogui,  atjautos  nebuvimas.“ 
Džiaugiamės, galėdami pranešti, kad balandžio 21-ąją, antrąją Velykų dieną, 12 val.  legendinis Kauno lėlių teatro  spektaklis  „Nykštukas Nosis“ vėl scenoje!  
Švenčių proga, vaikams bilietus dovanoja teatras!

P. S. Saldžiomis dovanėlėmis mažuosius smaližius vaišins Velykinis KiškutisAtgal