Naujienos

2013.10.25
VILNIAUS TEATRO „LĖLĖ“ JUBILIEJUS

Teatras „Lėlė“, įsikūręs pačiame Vilniaus senamiestyje, buvusiuose grafų Oginskių rūmuose, spalio 27 d. minės 55-erių metų jubiliejų.
Vilniaus lėlių teatrą, iš kurio ir išaugo „Lėlė“, 1958 metais įkūrė lėlininkas, aktorius ir režisierius Balys Lukošius. Po jo šiame teatro dirbo ir jam vadovavo garsus lietuvių lėlininkas ir scenografas Vitalijus Mazūras. Jo statyti spektakliai „Pelenų antelė“, „Baltas berniukas Niekas“, „Žemės dukra“ ir kiti sukėlė estetinę revoliuciją XX a. aštuntojo-devintojo dešimtmečio rytų Europos lėlių teatro mene. Šiuo metu teatrui vadovauja Juozas Marcinkevičius.
Vilniaus lėlių teatro trupėje -  20 profesionalių aktorių lėlininkų. Visi jie – Vilniaus aukštųjų teatrinių mokyklų mokiniai. Taip pat teatre dirba aukštos kvalifikacijos ir meistriškumo lėlių meistrai ir konstruktoriai, galintys pagaminti įvairiausias lėles – marionetes, šešėlines, labai dideles ir labai mažas, taip pat kaukes aktoriams.

“Lėlės” spektaklius matė Vokietijos, Alžyro, Etiopijos, Suomijos, Danijos, Anglijos, JAV, Austrijos, Indijos, Kazachstano, Rusijos, Ukrainos, Slovakijos, Kinijos, Pabaltijo šalių ir, žinoma, daugelio Lietuvos miestų žiūrovai. Vilniškių vaidinimai yra ne kartą pelnę apdovanojimus tarptautiniuose lėlių teatrų festivaliuose.
Šį rudenį jubiliejų švenčiančio teatro programoje - įvairių žanrų spektaklių premjeros, edukaciniai renginiai bei teatro scenografijos paroda „Vilniaus teatro „Lėlė" dailininkai".
Širdingai sveikiname kolegas solidžios sukakties proga ir linkime jiems kūrybiškos atmosferos bei pilnų žiūrovų salių!Atgal