Naujienos

2013.09.27
PREMJERA!

Šeštadienį, rugsėjo 28 d., mūsų teatre rudeniška premjera - spektaklis vaikams ir vaikystės personažų pasiilgusiems suaugusiesiems - „Čipolino nuotykiai“.
Istoriją, pagal G. Rodari pasaką,apie drąsų ir sumanų svogūnėlį perpasakojo jauna dramaturgė Diana Gancevskaitė - kai ką nutylėdama, šį bei tą pakeisdama, todėl vaidinimas nėra lengvai atpažįstamos literatūrinės pasakos atpasakojimas. 

„Šis personažas man puikiai pažįstamas iš vaikystėje mamos skaitytos pasakos: buvau susižavėjęs Čipolino drąsa ir pats norėjau nuveikti ką nors didvyriško. Būtų puiku, jeigu spektaklis padėtų vaikui suprasti, kaip svarbu laiku paduoti ranką, nenusigręžti, imtis iniciatyvos, įkvėptų geriems darbams ir sąžiningiems poelgiams,“ - tikisi premjerinį spektaklį režisavęs K. Jakštas.
Spektaklyje kalbama apie pamatines vertybes – draugystę, tiesos siekimą, tarpusavio santykių puoselėjimą, atsakomybę. Statydamas „Čipolino nuotykius“ režisierius K. Jakštas atsiribojo nuo kūrinyje dominuojančių praėjusio šimtmečio aktualijų, socialinės nelygybės alegorijos, klišių ir į daržo bei sodo gyventojų nuotykius pažvelgė šmaikščiai, žaismingai, su humoru. 
Kalbėdamas apie kūrybinį procesą ir naują patirtį Lėlių teatre, režisierius džiaugiasi galimybe padirbėti su mažos apimties trupe: „Tokiu atveju atsiranda daugiau erdvės improvizacijai, kūrybiniams bandymams, o iš geriausiai pavykusių scenų drauge su aktoriais spektaklį „veriam“ tarytum karolius. Mano tikslas - kad aktorių vaidyba „suskambėtų“ tarytum simfoninis orkestras.“
Spektaklio scenografiją ir lėlės bei kostiumus kūrė didžiulę patirtį lėlių teatro žanre sukaupusi ir užsienio teatruose savo darbais garsėjanti dailininkė Giedrė Brazytė. Muziką parašė kompozitorius Martynas Bialobžeskis. 
Vaidina: Mindaugas Ancevičius, Saulius Bagaliūnas, Mindaugas Černiauskas, Remigijus Endriukaitis, Darius Krapikas, Laima Strazdauskienė, Indrė Taločkaitė, Lucija Zorūbaitė, Andrius ŽiurauskasAtgal