Naujienos

2013.06.11
FESTIVALIS TREFF 2013 TALINE

Jubiliejinį teatro sezoną vainikavo išvyka į VII -ąjį Talino festivalį TREFF.  Festivalio pradžia laikomas 1991 m. vykęs Baltijos šalių lėlių teatrų festivalis. Nuo 2006 m. renginys  įgavo dabartinį vardą ir tapo tarptautine teatro švente. 
Šis festivalis apjungia beveik visus meno žanrus – teatrą, muziką, šokį, pantomimą, cirką. Tačiau jame vis tik karaliauja lėlės, juk šio pagarsėjusio renginio sumanytojas ir organizatorius yra Talino lėlių teatras.

Pastaraisiais metais festivalyje TREFF dalyvauja ne tik profesionalūs teatro kūrėjai iš Rytų ir Vakarų Europos šalių, bet taip pat ir studentai iš skirtingų teatro mokyklų. Jiems suteikiama galimybė išvysti aukšto profesinio lygio pasirodymus bei pasiklausyti garsių, skirtingoms meno sritims atstovaujančių, teoretikų paskaitų.
Šįkart keturių dienų programa apjungė bemaž 50 kolektyvų pasirodymus iš 10 šalių (Estijos, Rusijos, Slovėnijos, Olandijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Lietuvos ir kt.), o dalyvių ir svečių skaičius viršijo 400! Spektakliai, skirti tiek vaikams, tiek ir suaugusiems buvo rodomi ne tik įvairiose teatrinėse aikštelėse, bet ir Talino senamiesčio gatvėse.
Mūsų teatras pristatė spektaklį „Kelionė saulės link“ (rež. B. Konstantinovas). Tai jau ketvirtoji Kauno ir Sankt-Peterburgo lėlininkų bendro kūrybinio projekto festivalinė kelionė, tačiau ne paskutinė šiais metais – spalio mėnesį spektaklis reprezentuos Lietuvą prestižiniame tarptautiniame festivalyje, kurį organizuoja S. Obrazcovo lėlių teatras Maskvoje.Atgal