Naujienos

2013.04.24
PASKUTINĖ SEZONO PREMJERA

Šį šeštadienį, balandžio 27 d. teatras pakvietė vaikus ir tėvelius į paskutinę sezono premjerą – spektaklį „Snieguolė ir septyni nykštukai“.

Spektaklio režisierius ir pjesės autorius – lietuvių režisierius, gyvenantis Baltarusijoje, Olegas Žiugžda  - yra Gardino lėlių teatro vadovas, taip pat Rytų Europos teatruose jau tris dešimtmečius sėkmingai besidarbuojantis įvairių lėlių teatro žanrų spektaklių statytojas. O. Žiugžda yra užsirekomendavęs, kaip spektaklių tiek vaikams, ties suaugusiesiems kūrėjas, išradingas klasikinių literatūros kūrinių interpretatorius. O. Žiugždos lėlių teatro spektaklis „Vyšnių sodas“, pagal A.Čechovo pjesę, pastatytas 2009 m. Rusijoje, buvo nominuotas garbingam „Auksinės kaukės“ apdovanojimui. Pernai sukurtas jo lėlių teatro spektaklis pagal Piotro Čaikovskio operą „Pikų dama“ pelnė keturis Baltarusijos Nacionalinės teatro premijos (mūsų „Auksinių scenos kryžiaus“ analogas) apdovanojimus – kaip geriausias lėlių teatro spektaklis, geriausias moters vaidmuo, geriausias režisieriaus darbas ir geriausias metų teatro spektaklis. O prieš pat atvykdamas į Lietuvą O. Žiugžda Riazanėje (Rusija) pastatė lėlių teatro spektaklį pagal Fiodoro Dostojevskio romaną „Nusikaltimas ir bausmė“.

Su mūsų teatru O. Žiugžda bendradarbiauja nuo 2000 metų, „Snieguolė ir septyni nykštukai“ bus devintas čia jo pastatytas spektaklis. „Šįsyk sumaniau pastatyti spektaklį pagal populiarią brolių Grimų pasaką, kuriame nebūtų dabar tokių madingų „gotikinių“, „siaubo“ ir „žiauraus teatro“ elementų, jo nuotaika šviesi ir šventiška“, – aiškina režisierius. – „Kartais savo spektaklius pagal jų intonaciją skirstau į „vyriškus“ (t.y. rimtus ir dramatiškus) ir „moteriškus“ (lengvesnio žanro, lyriškus ir šviesius). Šįsyk tai bus „moteriška“ lėlių teatro istorija, skirta jaunesnio amžiaus vaikams ir juos lydintiems suaugusiesiems“.

Vienos valandos trukmės spektaklyje „Snieguolė ir septyni nykštukai“ dera tarpusavyje įvairios teatro rūšys ir žanrai – dramos teatras, lėlės už širmos, manekenai ir kaukės, šešėlių teatras, „šėpos“ lėlių teatras ir vaizdo projekcijos.

...Broliai Jakobas ir Vilhelmas Grimai apsilanko pas  viešbučio šeimininkę Lizą, kuriai  už vaišes ir šilumą atsilygina čia pat išgalvotomis pasakomis – šįsyk apie idealų Snieguolės grožį, jam ištikimai tarnaujančius nykštukus, ir pasakišką Karalienės pavyduliavimo blogį, kuris nelieka nenubaustas...

Spektaklyje vaidina, valdo lėles ir įkūnija visus pasakos personažus aktoriai: Mindaugas Ancevičius, Rasa Bartninkaitė, Lucija Zorūbaitė, Remigijus Endriukaitis, Jolita Ross, Laima Rupšytė. Romantizmo epochos nuotaiką spektaklyje kuria kompozitoriaus iš Lenkijos Bogdano Ščepanskio muzika, dailininkės Aldonos Jankauskienės spalvingi kostiumai, išradinga dekoracija ir išraiškingos lėlės. Su šia dailininke O. Žiugžda Kaune sukūrė jau trečią spektaklį, o jo trisdešimties metų kūrybinėje biografijoje tai bus jau vienas šimtas penkioliktasis jo sukurtas teatro vadinimas.

Sezoną baigsime  tradicine švente „Šypsosi lėlės ir vaikai“ (gegužės 16 - 19 d.) ir tarptautiniu lėlių teatrų festivaliu,  skirtu 55-ajai teatro gyvavimo ir sėkmingos veiklos sukakčiai.Atgal