Naujienos

2013.01.17
KLASIKA VAIKAMS


Nors intensyvus naujametinių spektaklių periodas ką tik baigėsi, teatre jau ruošiamasi kovo pradžioje įvyksiančiai premjerai - ,,Skrudžas, arba diena, kai galima atverti savo širdį” (pagal Č. Dikenso ,,Kalėdų giesmė”).
XIX a. viduryje pasirodžiusioje vieno geriausių britų prozininko Č. Dikenso apysakoje ,,Kalėdų giesmė” pasakojama apie godumu, pykčiu ir neapykanta ,,sergantį” Ebinizerį Skrudžą, kuris nemato jokios prasmės džiaugtis Kalėdomis. Tačiau Kūčių vakarą kietaširdis turtuolis gauna ypatingą dovaną – kelionę po praeities, dabarties ir ateities Kalėdas, atvėrusią akis ir ištirpdžiusią ledą širdyje.
Šis kūrinys gana plačiai pradėtas inscenizuoti Lietuvos teatrų scenose dar prieškario laukotarpiu, o pagrindinio veikėjo Skrudžo vardas lietuvių kalboje tapo bendriniu, šykštuolio sinonimu.
Pjesės ,,Skrudžas, arba diena, kai galima atverti savo širdį” autorė - daugiametę patirtį lėlių scenos meno žanre sukaupusi dramaturgė Daiva Čepauskaitė, režisierius - spektakliu ,,Žalias žalias obuoliukas” (2008 m.) lėlių teatre debiutavęs - Arvydas Lebeliūnas.
Spektaklyje ketinama vaikams suprantama kalba ir vaizdiniais kalbėti apie tai, kas yra mirtis ir gyvenimas, gailestis ir meilė, auka ir laimė.
Nors iki premjeros dar toloka – akies krašteliu bandysim žvilgterėti, kaip vyksta paruošiamieji darbai ir repeticijos, o žinutes ir nuotraukas galėsite rasti mūsų svetainės Naujienų skiltyje arba Facebook’e.Atgal