Naujienos

2012.11.15
KAUNO LĖLININKŲ SPEKTAKLIS PRADĖJO KELIONĘ PO PASAULĮ

Spektaklis „Kelionė saulės link”, papuošęs mūsų teatro repertuarą praėjusio sezono pabaigoje, iškart patraukė teatro meno mėgėjų ir žinovų dėmesį. Tai – Kauno ir Sankt Peterburgo (Rusija) kultūrinio bendradarbiavimo rezultatas. Teatro vadovui Sigitui Klibavičiui pasitelkus žymius Rusijos plastinio teatro meistrus, aukščiausio Rusijos teatrinio apdovanojimo „Auksinė kaukė” laureatus režisierių Borisą Konstantinovą, dailininką Viktorą Antonovą ir kompozitorių Denisą Šadriną, pasaulį išvydo naujas originalus spektaklis „Kelionė saulės link”, galintis papuošti bet kurio tarptautinio lėlių teatro festivalio programą, solidžiai reprezentuoti lietuvišką lėlių teatro meną užsienyje.

Pradžia buvo padaryta jau šį lapkritį, kai spektaklis „Kelionė saulės link” aplankė prestižinį tarptautinį Rijekos (Kroatija) lėlių teatro festivalį, vykusį lapkričio 4-13 dienomis. Tradicinis kasmetinis Rijekos festivalis, globojamas jaunimo teatrų ASSITEJ, ir lėlių teatrų UNIMA sąjungų, šiemet vyko 17-ą kartą, mūsų teatro aktoriams buvo suteikta garbė atidaryti festivalio programą. Šįsyk ją sudarė lėlių teatrų iš Kroatijos, Serbijos, Slovėnijos, Bulgarijos ir Lietuvos pasirodymai.

,,Kelionė saulės link” festivalio programoje buvo parodyta dukart ir sulaukė aukšto publikos bei specialistų ir spaudos įvertinimo. Visas kroatų laikraščio „Novy list” straipsnis (pavadintas „ Įspūdinga nuostabių lietuvių lėlininkų kelionė”), apžvelgiantis Rijekos festivalio atidarymą, buvo skirtas spektakliui „Kelionė saulės link” . Recenzentą sužavėjo mūsų teatralų techninis meistriškumas, kurį pademonstravo aktoriai Andrius Žiurauskas, Jolita Ross, Indrė Taločkaitė, Laima Rupšytė, Mindaugas Ancevičius, Mindaugas Černiauskas. Didžiulį įspūdį paliko gatvės muzikanto vaidmenį atliekančio aktoriaus ir profesionalaus smuikininko Dariaus Krapiko vaidmens įtaigumas, taip pat režisieriaus, dailininko ir kompozitoriaus kūryba. „Buvo nuostabu ir juokinga. Rijekos festivalio publika palydėjo lietuvių lėlininkų ansamblį nuoširdžiais plojimais,” – taip užbaigė straipsnį laikraščio „Novi list” recenzentas.
Aktoriai grįžo patenkinti festivalio organizatorių priėmimu ir sužavėti nuostabiais Adrijos jūros pakrantės vaizdais.
,,Šis festivalis — gražaus bendradarbiavimo su Rijekos lėlių teatru tęsinys. 2011 m. lėlininkai iš Kroatijos dalyvavo Tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje Kaune, šįkart mes su malonumu priemėme kvietimą apsilankyti tradiciniame jų festivalyje Rijekoje.
Renginys vyko didžiuliame Kultūros centro komplekse, pasižyminčiame kokybiška garso bei vaizdo aparatūra salėje, puikiai išplėtota infrastruktūra. Kadangi festivalyje praleidome tik kelias dienas, turėjome labai nedaug galimybių stebėti kitų kolektyvų pasirodymų, taip pat apgailestavom dėl beišnykstančios festivalių metu tradicijos - draugiškų vakarinių pasisedėjimų, diskusijų ir spektaklių aptarimų su kitų šalių kolegomis. Nepaisant riboto laiko, aplankėme įdomiausias trečio pagal dydį Kroatijos miesto vietas, architektūrinius, istorinius paminklus, miesto pakrašty, šalia turgaus ir mormonų bažnyčios įsikūrusį Rijekos lėlių teatrą bei įspūdingą Plitvicos ežerų nacionalinį parką, įtrauktą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, turtingą krioklių, ežerų, miškų ir gyvūnijos įvairovės,“ - įspūdžiais iš kelionės dalinosi aktorius Andrius Žiurauskas.
Po išvykos spektaklis „Kelionė saulės link” grįžo į teatro repertuarą ir vėl bus vaidinamas po Naujų metų. O dabar intensyviai ruošiamės Kalėdinių spektaklių dekadai.
Savo 55-ąjį sezoną teatras paminės tradiciniu festivaliu „Šypsos lėlės ir vaikai” kitų metų pavasarį, kuris kuklaus, bet nusipelniusio gražios šventės, jubiliejaus proga sulauks ir svečių iš užsienio.
Atgal