KAŠTONĖ

Pagal Antono Čechovo kūrinį „Kaštonė“, N-6

Autorė - Daiva Čepauskaitė
Režisierius  - Arvydas Lebeliūnas
Dailininkas - Sergėjus Bocullo
Kompozitorius - Tomas Lygutas
Foto - Eglė Ščerbinskaitė ir Ainas Kazlauskas

Vaidina: Saulius Bagaliūnas, Mindaugas Černiauskas, Indrė Endriukaitė,  Remigijus Endriukaitis, Rūta Kumpikaitė, Laima Strazdauskienė, Arvydas Šaučiūnas

Trukmė – 1 val. 10 min.


Spektaklyje, sukurtame pagal žinomo rusų rašytojo ir dramaturgo Antono Čechovo apsakymą „Kaštonė“, pasakojama jaudinanti istorija apie pasiklydusią rudakailę kalaitę Kaštonę, naujus namus ir draugus radusią cirko artistų šeimoje. Rusvaplaukei šunytei puikiai sekasi mokytis cirko triukų, tačiau jaudinantį debiuto vakarą cirko arenoje lyg tyčia pasirodymo ateina žiūrėti buvęs jos šeimininkas. Kaštonei tenka skausminga dilema: likti cirke ir mėgautis atskleisto talento šlove ar grįžti į išsiilgtą šeimą.
Režisieriaus A. Lebeliūno sprendimu, pastatymo personažams suteiktas žmogiškasis pavidalas. Kalaitę, Žąsiną, Katiną ir Kiaulę spektaklyje įkūnija vaikai (aktoriai), gyvenantys šiuolaikiniame pasaulyje ir dėl įvairių priežasčių praradę savo namus: pamesti, pabėgę ar paklydę. Jie glaudžiasi cirko artisto namuose, čia auga, mokosi ir lavina savo talentus. Tačiau didžiausias mažųjų nelaimėlių  troškimas yra grįžti į namus, kurių niekada nesiliovė ilgėjęsi, sapnavę, apie juos svajoję. Vaikus įkūnijantys aktoriai spektaklyje kuria dvigubus vaidmenis - vaiko (gyvame plane) ir lėlės, simbolizuojančios vidinį „aš“. Kiekvieno personažo valdoma lėlė - raktas į jo paties gyvenimo istoriją, kurią stebėdamas žiūrovas turės progą susitapatinti, „pasitikrinti” ir atpažinti  savo paties jausmus.
„Pažadam įdomų, spalvingą emocijų prasme, bet ne pramoginį spektaklį.  Tai istorija, skirta šeimai, skatinanti kalbėtis su vaikais apie sudėtingas, tačiau neišvengiamas gyvenimo patirtis ir dėsnius: praradimus, vienatvę, išsiskyrimą...  Žiūrovas čia neras vaikiškus spektaklius lydinčio moralo, linksmos, nesudėtingos istorijos – pastatyme kuriamas tikroviškas, nepagražintas pasaulio vaizdinys, leidžiantis vaikui patirti tai, ko, greičiausiai, jis dar nėra išgyvenę“ ( rež. A. Lebeliūnas).