Naujienos SENAS

KVIEČIA NAUJAMETĖ PASAKA
2012/12/10


Kai danguj sumirga žvaigždės,
Krinta krinta žemėn snaigės,
Baltutėlė baltutėlė
Atsibunda pasakėlė.
(,,Naujametė pasaka“)

Mažuosius teatro gerbėjus žadėjome nudžiuginti dvejomis šventinėmis premjeromis ir savo pažadą vykdome – jau gruodžio 13 d., ketvirtadienį, kviečiame į NAUJAMETĘ PASAKĄ Mažojoje salėje! Apsilankę spektaklyje susipažinsite su klastinga Varveklių šalies valdove ir į jos pinkles papuolusia Mergaite Egle. Tačiau išsigąsti neverta – ši istorija nebūtų šventinė, jei nesibaigtų laimingai.
Beje, pjesę parašė, režisavo, kūrė dekoracijas ir muziką darnus pedagogių ,,tercetas“ iš Kauno J. Urbšio katalikiškos vidurinės mokyklos – tai teatro paslapčių žinovė, ne pirmą kartą su mūsų teatru bendradarbiaujanti Vitalija Vyšniauskaitė, dailę moksleiviams dėstanti – Aida Juškaitė ir su muzikos pasauliu vaikus supažindinanti - Jurga Juzėnaitė. Lėlių teatre debiutavusios spektaklio dailininkė Aida ir kompozitorė Jurga džiaugėsi galimybe išbandyti save neįprastame amplua ir pripažino, kad teatro atmosfera turi užburiančių galių.
Drauge su aktoriais profesionalais NAUJAMETĖJE PASAKOJE pasirodys ir J. Urbšio katalikiškos mokyklos auklėtinės - Viktorija Petkevičiūtė, Deimantė Bujytė ir Paulina Rimaitė.
Spektakliui pasibaigus Lėlių muziejuje žiūrovų lauks džiugiai nusiteikęs Kalėdų Senelis. Malonių susitikimų!


PREMJERA
2012/12/10

Gruodžio 9 d., sekmadienį, įvykusi spektaklio BALTA SNIEGO ŽMOGELIUKŲ KELIONĖ premjera visą šventinį laikotarpį (iki sausio 6 d.)  kviečia mažuosius teatro bičiulius pamatyti nuotykių ir atradimų kupinos bei Kalėdinių stebuklų žadančios istorijos, susitikti su dviem mielais Sniego žmogiukais bei jų draugais - pūstauodege voveraite,  lepečkoju meškiuku ir išdykėliu zuikučiu.
Pasakai pasibaigus, apsilankyti žada kaip visuomet dosnus ir geraširdis Kalėdų Senelis. Šventės prasideda!


,,PRIMA DONNOS" TARP LĖLIŲ
2012/12/08


,,Kauno dienoje" pasirodė interviu su šį rudenį jubiliejus šventusiomis aktorėmis Laima Rupšyte Strazdauskiene ir Elena Žekiene. Rekomenduojame paskaityti!
http://kauno.diena.lt/dienrastis/priedai/santaka/-prima-donnos-tarp-leliu-465259


NAUJAMEČIAI 
SPEKTAKLIAI
2012/11/21


Naujametinių švenčių laikotarpiui savo mažiesiems gerbėjams teatras ruošia net dvi premjeras -
Didžiojoje salėje (226 vietų) nuo gruodžio 9 d. iki sausio 6 d.

BALTA SNIEGO ŽMOGELIUKŲ KELIONĖ
(užpustyta istorija apie pasislėpusią Saulę)

Sniego_zmogeliuku_kelione_15x21_foto_1_1.jpg

Režisierius – Olegas Žiugžda
Dailininkė – Aldona Jankauskienė
Kompozitorė – Giedrė Pauliukevičiūtė


Vaidina: Mindaugas Ancevičius / Remigijus Endriukaitis, Jolita Ross / Audronė Grėbliauskienė, Indrė Taločkaitė / Rasa Bartninkaitė

Kas galėjo išgąsdinti Sniego žmogeliukus speiguotą žiemos naktį? Tikrai ne pūga ir ne piktas šaltukas. Ogi žinia apie pavasarinę Saulutę, negailestingai naikinančią visus žiemos pėdsakus.
Baimindamiesi, kad atšilus iš jų beliks tik vandens balutės, Sniego žmogeliukai leidžiasi į atradimų ir nuotykių kupiną kelionę, pasiryžę surasti Saulę ir paprašyti, kad ji nepasirodytų. Bet tuomet žiema amžinai karaliautų žemėje?!


Mažojoje salėje (50 vietų) nuo gruodžio 13 d. iki sausio 6 d.
NAUJAMETĖ PASAKA
(Varveklių šalies paslaptys)

Naujamete_pasaka_foto_1_1.jpg


Režisierė – Vitalija Vyšniauskaitė
Dailininkė – Aida Juškaitė
Kompozitorė - Jurga Juzėnaitė


Vaidina: Saulius Bagaliūnas, Rasa Bartninkaitė, Lucija Zorūbaitė
Viktorija Petkevičiūtė / Deimantė Bujytė / Paulina Rimaitė

Vėjo gūsiai kviečia į Žiemos pasaką! Mergaitė, skubėdama į Kalėdinę šventę, stabteli prie paslaptingos Varveklių šalies. Jos valdovė – Varveklių Močia – klasta įvilioja Mergaitę į savo valdas ir atima kvietimą. Bet Varveklių Šalies valdovės nedžiugina nei Kalėdų Senelis, nei dovanėlės. Nepavyksta jai pajusti šventinės nuotaikos... Gal ji pavargo nuo šalčio? O gal, o siaube, jos širdyje išaugo varveklis? Kas padės Varveklių Močiai ištirpdyti varveklį širdyje ir pajusti tikrąją Sielos šventę?

Po spektaklių lauks susitikimai su Kalėdų Seneliu!


KAUNO LĖLININKŲ SPEKTAKLIS PRADĖJO KELIONĘ PO PASAULĮ
2012/11/15

Spektaklis „Kelionė saulės link”, papuošęs mūsų teatro repertuarą praėjusio sezono pabaigoje, iškart patraukė teatro meno mėgėjų ir žinovų dėmesį. Tai – Kauno ir Sankt Peterburgo (Rusija) kultūrinio bendradarbiavimo rezultatas. Teatro vadovui Sigitui Klibavičiui pasitelkus žymius Rusijos plastinio teatro meistrus, aukščiausio Rusijos teatrinio apdovanojimo „Auksinė kaukė” laureatus režisierių Borisą Konstantinovą, dailininką Viktorą Antonovą ir kompozitorių Denisą Šadriną, pasaulį išvydo naujas originalus spektaklis „Kelionė saulės link”, galintis papuošti bet kurio tarptautinio lėlių teatro festivalio programą, solidžiai reprezentuoti lietuvišką lėlių teatro meną užsienyje.

Pradžia buvo padaryta jau šį lapkritį, kai  spektaklis „Kelionė saulės link” aplankė prestižinį tarptautinį Rijekos (Kroatija) lėlių teatro festivalį, vykusį lapkričio 4-13 dienomis. Tradicinis kasmetinis Rijekos  festivalis, globojamas jaunimo teatrų ASSITEJ, ir lėlių teatrų UNIMA sąjungų, šiemet vyko 17-ą kartą, mūsų teatro aktoriams buvo suteikta garbė atidaryti festivalio programą. Šįsyk ją sudarė lėlių teatrų iš Kroatijos, Serbijos, Slovėnijos, Bulgarijos ir Lietuvos pasirodymai.

,,Kelionė saulės link” festivalio programoje buvo parodyta dukart ir sulaukė aukšto publikos bei specialistų ir spaudos įvertinimo. Visas kroatų laikraščio „Novy list” straipsnis (pavadintas „ Įspūdinga nuostabių lietuvių lėlininkų kelionė”), apžvelgiantis Rijekos festivalio atidarymą, buvo skirtas spektakliui „Kelionė saulės link” . Recenzentą sužavėjo mūsų teatralų techninis meistriškumas, kurį pademonstravo aktoriai Andrius Žiurauskas, Jolita Ross, Indrė Taločkaitė, Laima Rupšytė, Mindaugas Ancevičius, Mindaugas Černiauskas. Didžiulį įspūdį paliko gatvės muzikanto vaidmenį atliekančio aktoriaus ir profesionalaus smuikininko Dariaus Krapiko vaidmens įtaigumas, taip pat režisieriaus, dailininko ir kompozitoriaus kūryba. „Buvo nuostabu ir juokinga. Rijekos festivalio publika palydėjo lietuvių lėlininkų ansamblį nuoširdžiais plojimais,” – taip užbaigė straipsnį laikraščio „Novi list” recenzentas.
Aktoriai grįžo patenkinti festivalio organizatorių priėmimu ir sužavėti nuostabiais Adrijos jūros pakrantės vaizdais.
,,Šis festivalis — gražaus bendradarbiavimo su Rijekos lėlių teatru tęsinys. 2011 m. lėlininkai iš Kroatijos dalyvavo Tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje Kaune, šįkart mes su malonumu priemėme kvietimą apsilankyti tradiciniame jų festivalyje Rijekoje.
Renginys vyko didžiuliame Kultūros centro komplekse, pasižyminčiame kokybiška garso bei vaizdo aparatūra salėje, puikiai išplėtota infrastruktūra. Kadangi festivalyje praleidome tik kelias dienas, turėjome labai nedaug galimybių stebėti kitų kolektyvų pasirodymų, taip pat apgailestavom dėl beišnykstančios festivalių metu tradicijos - draugiškų vakarinių pasisedėjimų, diskusijų ir spektaklių aptarimų su kitų šalių kolegomis. Nepaisant riboto laiko, aplankėme įdomiausias trečio pagal dydį Kroatijos miesto vietas, architektūrinius, istorinius paminklus, miesto pakrašty, šalia turgaus ir mormonų bažnyčios įsikūrusį Rijekos lėlių teatrą bei įspūdingą Plitvicos ežerų nacionalinį parką, įtrauktą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, turtingą krioklių, ežerų, miškų ir gyvūnijos įvairovės,“ - įspūdžiais iš kelionės dalinosi aktorius Andrius Žiurauskas.
Po išvykos spektaklis „Kelionė saulės link” grįžo į  teatro repertuarą ir vėl bus vaidinamas po Naujų metų. O dabar intensyviai ruošiamės Kalėdinių spektaklių dekadai.
Savo 55-ąjį sezoną teatras paminės tradiciniu festivaliu „Šypsos lėlės ir vaikai” kitų metų pavasarį, kuris kuklaus, bet nusipelniusio gražios šventės, jubiliejaus proga sulauks ir svečių iš užsienio.


RUOŠIAMĖS ŠVENTĖMS
2012/11/06

Vitrininiuose teatro languose jau ,,išdygo" žaismingi sniego bokštai, pranašaujantys netrukus užklupsiančias didžiąsias metų šventes. Langų dekoracijomis šįkart pasirūpino Kauno M. Valančiaus pradinės mokyklos dailės studijos ,,Ornamentai" nariai, kuruojami vadovės Ramintos Baltrušytės. ,,Porą savaičių trukęs kūrybinis procesas vaikams teikė daug džiaugsmo dėl galimybės dirbti su neįprasta medžiaga - pustplasčiu, įvairiomis spalvomis žaižaruojančiais florascencinias dažais, naujomis formomis ir užduoties tikslo - Lėlių teatro langų dekoravimo," - pasakojo dailės studijos vadovė.