NORIU - NEGALIMA, REIKIA - NENORIU

pagal Gintaro Beresnevičiaus pasakas
(apie pašėlusią gimimo dieną ir prapuolusią dovaną), nuo 3 m.
 
Autorė  Daiva Čepauskaitė
Režisierius Andrius Žiurauskas
Dailininkė  Lesia Lučko (Ukraina)
Kompozitorius  Bogdanas Ščepanskis (Lenkija)

Su Kaukų šeimynėle, Strakalu, Bezdukais, dėde Aitvaru, Laumėmis, Maumu ir Markopoliais scenoje drauge siaučia: Remigijus Endriukaitis, Audronė Grėbliauskienė, Jolita Ross, Laima Strazdauskienė, Andrius Žiurauskas / Darius Krapikas

 
Premjera – 2016-05-01
Trukmė - 50 min.

Gerai pažįstamoje mūsų žiūrovams Kaukų šeimynėlėje - šventė -  Kaukutės gimtadienis! Bet išsvajotoji dovana nėra tokia, kokios ji troško, o ir svečiai elgiasi ne taip, kaip mažoji sukaktuvininkė tikėjosi. Tik kuomet likimo valiai palikta dovana - naminis gyvūnėlis Strakalas - dingsta, Kaukutė labai susirūpina ir drauge su broliu bei šulinio gyventoju Maumu išsiruošia jo ieškoti į Didžiąją girią.
Spektaklio metu žiūrovai tęs pažintį su mitologinėmis būtybėmis, atkeliavusiomis iš vaidinimo „Šeimynėlė iš Didžiosios girios“, ir drauge su  pagrindiniais herojais  - padūkėliais Kaukučiais ir Maumu klaidžios po pavojų ir išbandymų pilną girios tankmę. Vaikai lengvai atpažins situacijas, kurias ne kartą patys yra išgyvenę, o tėvai turės galimybe su šypsena mėgautis stereotipinėmis šeimos santykių peripetijomis.
Gilindamiesi į amžiną tėvų ir vaikų konfliktą „noriu – nenoriu, galima – negalima, reikia – nereikia...“,  spektaklio kūrėjai akcentuoja daugelio kartų patikrintas gyvenimo tiesas - tik artimųjų meilė, rūpestis vienas kitu ir gebėjimas prisiimti atsakomybę už savo poelgius yra prasmingo gyvenimo pagrindas.

Reportažas apie spektaklį  LRT Kultūros kanalo laidoje „7 Kauno dienos“:

ATSILIEPIMAI IR INTERVIU:
„Noriu - negalima, reikia - nenoriu“ (D. Dementavičiūtė - Stankuvienė //www.kaunodiena.lt // 2016-04-28);
„Lietuviškos mitologijos pamokos Kauno lėlių teatre“  (D. Dementavičiūtė - Stankuvienė //www.kaunodiena.lt // 2016-07-04).


Spektaklio rėmėjas