Naujienos

2017.06.23
FESTIVALIS BALSTOGĖJE

Birželio 16 – 24 dienomis Balstogėje (Lenkija) vyko II-asis tarptautinis lėlių teatrų festivalis suaugusiesiems „Lėlių metamorfozės“.  Šio festivalio tikslas – griauti įsigalėjusius stereotipus, kad lėlių teatras skirtas tik vaikų auditorijai, pristatyti šiuolaikines lėlių teatro tendencijas, originalias meninės raiškos priemones bei geriausius šio žanro pavyzdžius.
Prieš keletą dienų iš festivalio kaimyninėje šalyje grįžo ir mūsų teatro trupė, pristačiusi vieną naujausių spektaklių  „Pūgos durys“ (rež. A. Sunklodaitė, 2016 m.). Nors vaidinimas rekomenduojamas vaikams nuo 8 m., nei turinys, nei juolab vizualioji ir muzikinė spektaklio dalys neišsiskyrė iš suaugusiųjų auditorijai skirtų spektaklių konteksto ir sulaukė šiltų publikos komentarų bei gausių aplodismentų. Net gamta  prisidėjo prie spektaklio nuotaikos sukūrimo, mūsų trupės pasirodymo dieną grūmojusi žaibais, liūtimi ir kruša.
Festivalio metu savo kūrybą pristatė jauni profesionalūs menininkai iš Belgijos, Baltarusijos, Bulgarijos, Čekijos, Prancūzijos, Graikijos, Ispanijos, Olandijos, Vokietijos, Lenkijos, JAV, Vengrijos ir Lietuvos (kolegos iš Vilniaus kamerinio teatro parodė A. Sunklodaitės režisuotą spektaklį „Prie laivo 8.00“). Atgal