Naujienos

2020.04.27
PADĖKA TEATRO VADOVUI SIGITUI KLIBAVIČIUI

Balandžio 27 d. teatro vadovo pareigas paliko ilgametis Lėlių ir Pasakų šalies vedlys Sigitas Klibavičius. 34 -erius metus vadovas atsakingai vykdė teatro įkūrėjų  Valerijos ir Stasio Ratkevičių perduotą misiją – per daugiaprasmę pasakų kalbą rasti kelią į vaiko širdį, ieškojo naujų kelių ir galimybių teatro veikloms skleistis, kūrybiškai žvelgė į iššūkius ir nuoširdžiai tikėjo savo darbo prasme. 
 
 „Esu užkulisių žmogus, kaip ir daugelis teatro žmonių, bet ta šviesa, kurią skleidžia žmonės iš užkulisių, kurią pastebi, pajunta ir vertina vaikai, yra be galo prasminga. Dėl to verta gyventi ir dirbti.“ (S. Klibavičius)
 
 
Kauno valstybinio lėlių teatro vadovo nuopelnai buvo pastebėti ir įvertinti 2001 m. – Lietuvos teatro meno prizu „Kristoforas“ ir Kauno teatralų apdovanojimu „Fortūna“ už teatro vadybą, 2006 m. – Kauno miesto apdovanojimu II laipsnio “Santakos“ garbės ženklo ordinu, 2013 m. – Kauno miesto burmistro P.Vileišio sidabro medaliu, 2016 m. -  Kultūros ministerijos aukso garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Už gebėjimą  išklausyti ir įsiklausyti, patikėti ir pasitikėti,  suburti ir įkvėpti  Kauno valstybinio lėlių teatro vadovui SIGITUI KLIBAVIČIUI nuoširdžiai dėkoja visa teatro bendruomenė!
 
AKTORIŲ TRUPĖ
SAULIUS BAGALIŪNAS: į teatrą nuolat ateina ir išeina savimi susirūpinę žmonės. Aš taip pat dabar dėl savęs sunerimau, nes aiškiai jaučiu, kad turiu ištiesti atsisveikinimui ranką žmogui, kuriam rūpėjome mes visi, o tai reiškia, kad spaudžiu ranką draugui.
 
RASA BARTNINKAITĖ: esu dėkinga... kažkada pastebėjote manyje galimybę ir paskatinote kurti spektaklį, o paskui kitą... delegavote į meno tarybą ir palydėjote iki savo vietos... Ačiū už pastebėjimą ir pasitikėjimą. Jūs man išliksite „dvasinio aristokratiškumo“ pavyzdžiu! 
 
MINDAUGAS ČERNIAUSKAS: žaviuosi Jūsų pastangomis ir pasiaukojimu. Amžinai liksiu dėkingas už pasitikėjimą, leidus prisijungti prie „lėliukų“ trupės.
 
INDRĖ ENDRIUKAITĖ: dėkoju už visas dovanas: motyvaciją, rūpestį ir suteiktas galimybes tobulėti.
 
REMIGIJUS ENDRIUKAITIS: noriu padėkoti už suteiktą galimybę prieš 15 metų pažinti lėlių teatrą, o labiausiai už supratingumą ir pagalbą gyvenimiškose situacijose. Dėkoju!
 
AUDRONĖ GRĖBLIAUSKIENĖ: mano bendražygi, beveik prieš 35 metus kartu atėjome į teatrą, kupini svajonių, vilčių, lūkesčių... Ačiū, kad buvote, esate ir būkite...
 
DARIUS KRAPIKAS: pamenu, kai turėjome išvyką į Rokiškį ir po spektaklio nutarėm padaryti vadovui staigmeną. Kaip pavyko taip, tačiau... nė vienas tą vėlų vakarą nepanoro grįžti anksčiau namo. Tai Vadovo ryšio su kolektyvu patvirtinimas. Ne tik planai ir ataskaitos, bet ir asmeniškas, globėjiškas dėmesys kiekvienam iš mūsų ... O kur dar Kalėdinis pyragas!
 
ROKAS LAŽAUNYKAS: nepaprastai Jums dėkoju, kad suteikėte namus kūrybai! Jūsų dėka esu šiame teatre. Ačiū už pasitikėjimą, palaikymą, motyvuojantį žodį ir suteiktus sparnus įgyvendinant kūrybines svajones netolimoje ateityje. Ačiū!
 
JOLITA ROSS: teatrui labai pasisekė, kad Jūs atidavėte tiek daug savęs. Tikiuosi, teatras Jums atsilygino tuo pačiu?
 
VIGITA RUDYTĖ: sutikau Jus neseniai, tačiau pajutau Jūsų gerumą, empatiją bei nuoširdų žmogiškumą. Ačiū Jums už šiltą priėmimą. Linkiu užsiimti tuo, kam laiko pritrūko ir keliauti link visų svajonių išsipildymo...
 
LAIMA STRAZDAUSKIENĖ: dėkoju už žmogišką rūpestį, korektiškumą ir norą padėti – kai buvo nelengva. Už dėmesį ir gerą žodį – lyg tarp kitko pasakytą. Už visą laiką, kurį buvote mūsų vadovu.
 
LUCIJA ZORŪBAITĖ: kai Jūs atėjote aš apsidžiaugiau... Dėkui už jautrumą ir dėmesingumą žmogui... Sveikatos Jums!
 
ANDRIUS ŽIURAUSKAS: esu dėkingas, kad man nuolat priminėt: „visų pirma žmogus...“ .
 
...IR ADMINISTRACIJA BEI KITI KŪRYBINIAI DARBUOTOJAI
MARIJA LUKŠEVIČIENĖ: stiprios sveikatos, įkvepiančių kelionių ir mylinčių širdžių šalia...
EGIDIJUS TAMOŠIŪNAS: ačiū už galimybę dirbti mėgstamą darbą, pasitikėjimą ir žmogiškumą. 
VALETA ŠERKŠNAITĖ: dėkoju už gražius 32-jų metų darbo santykius, už pagarbų ir teisingą buhalterių darbo vertinimą ir nuostabų vaizdą už lango...
DANUTĖ KRAPIKIENĖ: nuoširdžiai dėkoju už suteiktą galimybę dirbti lėlių teatre. Linkiu Jums stiprios sveikatos, nesenkančios energijos, tegu Jus lydi įvairūs kūrybiniai pomėgiai, ir asmeninė gerovė!
KRISTINA BAGUCKAITĖ: dėkui už tai, kad patikėjote, už pamokas ir patirtis. Stiprios jums sveikatos ir kuo geriausios kloties!
REGINA KAMIČAITIENĖ: ačiū už puikų Jūsų humoro jausmą, už palaikymą ir kūrybingą atmosferą teatre. Linkiu kuo geriausios sveikatos ir sėkmės ateities planuose!
VIOLETA TAMOŠIŪNIENĖ: jūs suteikėte man galimybę vėl džiaugtis ta ypatinga būsena, kuri gali būti tik teatre. Suteikėte galimybę ir toliau kurti ir auginti teatrą su žiūrovais.  Ačiū Jums už pasitikėjimą! Man tai  neįkainojama dovana.
ALGIRDAS KUBILINSKAS: dėkoju Jums už supratimą, kantrybę ir kūrybinį bendradarbiavimą.  Jūs visada palaikėte mūsų siekius atsinaujinti ir tobulėti.
REMIGIJUS JANUŠKA: ačiū, kad buvote nuoširdus, supratingas ir geras vadovas!
JOLANTA TAMOŠIŪNIENĖ: esu dėkinga likimui, kad teko dirbti su tokiu vadovu kaip Jūs. Ačiū Jums. Linkiu geros sveikatos, gražių kelionių ir svajonių, kurios išsipildytų!
ŽANETA JAKŠTIENĖ: ačiū už pagalbą darbe, už Jūsų kūrybingumą ir atjautą dėl sveikatos,  kurios problemos mane persekioja...
JŪRATĖ BARTAŠKIENĖ: esu Jums dėkinga už griežtą, bet teisingą vadovavimą. Buvote atsiribojęs nuo teatrinių intrigų ir turėjote savo tvirtą nuomonę. Ačiū, kad visada buvau išklausyta... 
AUDRIUS BARTNINKAS: ačiū Jums už suteiktas naujas galimybes ir išreikštą pasitikėjimą įžengus į Teatro šeimą. Linkiu kūrybinės energijos, kuriant namų jaukumą ir toliau fiksuoti gyvenimo akimirkas pro objektyvo akį...
AIDA NOREIKIENĖ: vadovas - teatro ašis. Tai siela, širdis, tvirta ranka, viskas viename. Jūs sukūrėte ir palaikėte tą šiltą ir draugišką atmosferą, kurioje puikiai jaučiasi ir produktyviai dirba visi. Ačiū Jums už tą jausmą, kai norisi eiti į darbą, nes ten visi žmonės nuostabūs! 
LAIMA BAČIENAITĖ: „Bet reikia turėti šviesos su savimi, iš savęs, kad šviestum tamsybėse visiems ant kelio stovintiems, kad jie išvydę patys rastų šviesos savyje ir eitų savo keliu, kad nestovėtų tamsybėse.“ (M. K. Čiurlionis)
Visada lauksime Jūsų teatre... Atgal