Festivalis

 

 

"SKRAJOJANTIS FESTIVALIS" PRASIDĖJO LENKIJOJE

          Pirmieji festivalį 2010 m. spalio 16-22 d.organizavo šio projekto sumanytojai ir iniciatoriai Torūnės lėlių teatras BAJ POMORSKI. 777-uosius metus skaičiuojanti Torūnė sutiko lėlininkus iš 7 šalių! Koks žaismingas sutapimas! Šis senas ir išdidus Lenkijos miestas turi puikų lėlių teatrą „Baj Pomorskij“, kuriame ir įvyko pirmasis Europos Komisijos kultūros programos (2007-2013) dvimečio projekto “Skrajojantis festivalis: šeima ir vaikai šiuolaikinėje Europoje” renginys.

        Projekto, apjungusio lenkų, čekų, slovakų, ukrainiečių ir lietuvių lėlininkus, organizatoriai puikiai pradėjo penkių festivalių maratoną. Jaukus, modernus teatras visą savaitę gyveno intensyviu kūrybiniu ritmu.

        Žinoma, labiausiai rūpėjo, kaip naujausias teatro vaidinimas „Šeimynėlė iš Didžiosios girios“ atrodys visų projekto spektaklių kontekste: galime pasidžiaugti – kritika, kolegos ir žiūrovai simpatiškuosius kaukus sutiko labai šiltai. O Lenkijos scenos artistų sąjungos vertinimo komisija Jano Vilkovskio vaidybos premiją lėlių animacijos srityje paskyrė mūsų teatrui.

 

SKRAJOJANTIS FESTIVALIS 2009-2011 m.


Mūsų teatras dalyvavo projekte “Skrajojantis festivalis ” - šeima ir vaikai šiuolaikinėje Europoje. Šis projektas įvairių Europos šalių auditorijai stengėsi atskleisti problemas, su kuriomis susiduria šiandienės modernios šeimos. Per teatrinį pasakojimą buvo diskutuojama apie vaikus ir šeimą. Projektas unikalus tuo, kad kvietė dalyvauti teatrus ir pažvelgti į šią visuomenės problemą iš visiškai skirtingo politinio, ekonominio ir socialinio konteksto.

Šeima ir vaikas - esminiai objektai, ties kuriais sukasi svarbiausia diskusija modernios sociologijos, psichologijos ir pedagogikos tyrimuose. Šių diskusijų priežastis – aiškiai pastebima tradicinės šeimos modelio krizė, alternatyvios šeimos gyvenimo formos, pastebimos komplikacijos, vaidmenys ir sąlygos veikiančios šiandienių vaikų gyvenimą, o taip pat gilesnis šeimyninių santykių suvokimas ir funkcijos auklėjant vaikus. Ši tema prasiskverbė įvairiomis formomis ir požiūrio taškais į modernią literatūrą ir kultūrą, neaplenkiant teatro.

Pirmasis projekto etapas – penki Europos teatrai skirtingose šalyse kūrė spektaklius tema „Šeima ir vaikas šiandienėje Europoje“. Kultūriniai, politiniai ir geografiniai skirtumai auditorijai atverė platesnę šios temos suvokimo perspektyvą.

Antrasis projekto etapas – sukurti spektakliai buvo rodomi projekto partnerių šalių festivaliuose ir taip apkeliavo skirtingas šalis. Keturi teatrai iš skirtingų Europos Sąjungos šalių tapo šio projekto partneriais: Kauno lėlių teatras (Lietuva), Baj Pomorski teatras (Lenkija), Stare Divadlo Nitra (Slovakija), Divadlo Loutek Ostrava (Čekija). Projekto partneris – Valstybinis akademinis Ukrainos lėlių teatras.

Mažieji kauniečiai ir miesto svečiai projekto „Skrajojantis festivalis” - šeima ir vaikai šiuolaikinėje Europoje spektaklius galėjo pamatyti 2011m. gegužės pabaigoje vykusio tarptautinio festivalio „Šypsos lėlės ir vaikai“ metu.

remejai_simui.jpg